Deti z rodu Wake

| Anketa, Šport, Téma čísla | 2. 6. 2014

Pôsobia ako jedna veľká rodina, hoci priznávajú, že niektorí wakeboardisti sú namyslení. Že vraj majú byť na čo. Skákať na lyžiach pri rýchlosti sto kilometrov za hodinu a nerozpľaštiť sa pri dopade o vodnú hladinu, nie je len tak. Po škole trávia pri vode všetok svoj voľný čas. Dokonca majú aj originálny karneval. Vyhráva tradične najlepšia maska. Jej nositeľ sa však musí netradične predviesť vo voľnej jazde na vodných lyžiach. Vodnolyžiarske decká majú spoločný sen. Stať sa majstrami Európy i sveta. Našliapnuté majú celkom slušne. Príďte sa na ne pozrieť ku vleku na sídlisko Nad jazerom v Košiciach. Toto vám odkazujú: „Dôjdite na Wakecamp! Budeme spolu kempovať, učiť sa jazdiť alebo len sledovať adrenalínové výkony lyžiarov. A príďte nás podporiť na Majstrovstvá Slovenska.“

Wake znamená v preklade z angličtiny stopa na vode. A je jedno, či ju urobíte vodnými lyžami, doskou alebo skejtom. Z vodných lyžiarov sa zvyknú neskôr stať wakeboardisti či wakeskateri, podľa toho, ktorý typ dosky človeka zláka viac. Zoznámte sa so svetom juniorských športovcov z vodnolyžiarskeho klubu Trixen.


Čo ťa na vodnom lyžovaní najviac baví?

Daniel, 12 rokov: Najviac sa mi páčia skoky, adrenalín a slalom. Inšpiruje ma aj môj brat, majster Európy vo vodnom lyžovaní.

Nika, 11 rokov: Moja mamka jazdila od malička, takže nás priviedla k tomuto športu. Lyžujem ja aj moja sestra a mám na tom rada úplne všetko.

Tobias, 11 rokov: Najradšej mám triky. Neznášam kruté pády do vody, lebo dosť štípu.

Veronika, 17 rokov: Začala som lyžovať od deviatich a najviac ma bavia skoky a slalom. Na Majstrovstvách Európy 2012 som bola na 2. mieste v slalome a som majsterka Slovenska do 19 rokov. Trochu menej ma bavia triky, kvôli pádom, lebo sa mi potom nechce plávať. Som tu väčšinou každý deň, aj keď netrénujem, kvôli kamarátom a voľným jazdám.

Karin, 14 rokov: Lyžujem šesť rokov a baví ma na tom všetko. Na Majstrovstvách Európy 2012 som obsadila 3. miesto a opakovane som majsterka Slovenska do 15 rokov.

Dve majsterky Slovenska. To musí byť medzi vami veľká rivalita.

Veronika: Nie, navzájom si prajeme úspech.

Prekáža vám studená voda?

Jednohlasne: Nieeee! (Smiech.)

Prečo by deti a mladí ľudia mali skúsiť vodné lyžovanie?

Veronika, Karin: Lebo je to super šport. Zábava. Adrenalín. Všetci sme tu ako druhá rodina.

Lucia Radzová
Foto: autorka

Košickí juniorskí vodnolyžiari sa studenej vody neboja. Na fotografii s trénerkou Temenuzhkou Csokasovou a s najstarším vodným vlekom na Slovensku v pozadí.

Košickí juniorskí vodnolyžiari sa studenej vody neboja. Na fotografii s trénerkou Temenuzhkou Csokasovou a s najstarším vodným vlekom na Slovensku v pozadí.

Vaše ohlasy a názory na články v Zajtrajších novinách, či na samotné noviny, alebo spoločenské témy, môžete posielať na info@zajtrajsienoviny.sk.
Z uverejnených listov čitateľov vyberieme jeden, ktorý získa konzumné v košickej raňajkárni Rozprávka v hodnote 10 eur.

Tags: , , , , , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Deti z rodu Wake

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems