Anketa: Čo je podľa vás najúčinnejší recept na zdravý a dlhý život?

| Anketa | 16. 6. 2014

Zelenina, orechy, bylinky či štamperlík? Zaručené recepty pre zdravý život a dlhovekosť sú v poslednej dobe veľmi populárne. Istý Číňan vraj objavil tajomstvo dlhovekosti a traduje sa, že sa dožil až 256 rokov. Jeho rada znela: „Udržujte si pokoj v srdci, seďte ako korytnačka, choďte čulo ako holub a spite ako pes.“ Ako si dopriať zopár rokov navyše sme zisťovali aj v uliciach Košíc: Čo je podľa vás najúčinnejší recept na zdravý a dlhý život?

Gabriela,82 copy Gabriela (82): Zelenia a ovocie, a samozrejme ryby. Tie so zeleninou, na masle, ale žiadne vyprážané. Usilujem sa piť hlavne neperlivú vodu, denne aspoň liter a pol. 
Magdaléna,80 copy Magdaléna (80)Treba si udržiavať v kondícií hlavne mozog. Ja rada lúštim rôzne hlavolamy, krížovky, ale najviac osemsmerovky. Niekedy rátam aj matematické príklady. 
Katarina,60 copy Katarína (60): Vyhýbať sa alkoholu a stresu. Venovať sa športu, už v staršom veku, cyklistike, hlavne plávaniu a pešej turistike.
Maria,54 copy Mária (54)Dôležité je, aby bol človek spokojný. Netreba závidieť ani nenávidieť.
Ľudmila,63 Ľudmila (63): Podľa mňa je na zdravie najlepší dobrý a dlhý spánok. 
Miroslava Landyšová
Foto: autorka
Vaše ohlasy a názory na články v Zajtrajších novinách, či na samotné noviny, alebo spoločenské témy, môžete posielať na info@zajtrajsienoviny.sk.
Z uverejnených listov čitateľov vyberieme jeden, ktorý získa konzumné v košickej raňajkárni Rozprávka v hodnote 10 eur.

Tags: , , , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Anketa: Čo je podľa vás najúčinnejší recept na zdravý a dlhý život?

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems