Stotisíc eur na podporu 26 kultúrnych projektov v kraji

| Košický samosprávny kraj | 16. 5. 2014

Košický samosprávny kraj v rámci svojho dotačného systému podporuje každoročne niekoľko významných spoločenských a kultúrnych podujatí, ktoré sa konajú na rôznych miestach kraja. Poslanci zastupiteľstva každoročne schvaľujú zoznam týchto podujatí a výšku finančnej podpory. Na aprílovom rokovaní odsúhlasili podporu 26 podujatí a projektov v celkovej sume 100 tisíc eur.

Poslanci podľa Všeobecne záväzného nariadenia KSK o poskytovaní dotácií schválili zoznam významných spoločenských a kultúrnych podujatí v roku 2014 v Košickom kraji, na ktoré bude určená dotácia nad 3 300 eur. Ide o tzv. trvalky, ktoré si svojím rozsahom, úrovňou alebo tradíciou získali miesto v kalendári podujatí a majú pravidelných návštevníkov.

Podporu v sume 4 800 eur získali Maratónsky klub na 91. ročník Medzinárodného maratónu mieru v Košiciach, Štátna filharmónia Košice na 59. ročník Medzinárodného hudobného festivalu Košická hudobná jar, Nadácia CITY TV na 20. ročník Medzinárodného festivalu lokálnych televízií Zlatý žobrák, Združenie FORSA na projekt VIŠEGRÁDSKE DNI 2014, Združenie Staromestské divadlo Košice na Imaginácie 2014, Sláčikový orchester MUSICA IUVENALIS na 6. medzinárodný festival mládežníckych orchestrov „SCHENGENSKÝ POLUDNÍK – Eurochestries in Slovakia“ a Občianske združenie pri Bábkovom divadle v Košiciach na projekt VIRVAR – Dni bábkového divadla a hier pre rodiny.

Ďalších osem projektov dostane podporu vo výške 3 600 eur. Sú to CASSOVIA FOLKFEST – Medzinárodný folklórny festival v Košiciach, Gemerský folklórny festival Rejdová, 55. ročník Zemplínskych slávností v Michalovciach, Tokajské vinobranie v Čerhove,  Abovské folklórne slávnosti Euro Folk Rozhanovce, 12. ročník Tokajského festivalu – Kultúrne arkády v Borši, 56. Gombasecké kultúrne slávnosti a 20. ročník slávností zvykov a obyčají Gemera – Malohontu ROK NA GEMERI.

Šesť projektov získalo podporu vo výške 3 450 eur. Je medzi nimi 18. ročník „Dni mesta Moldava nad Bodvou“, 12. Medzibodrožský kultúrny festival 2014 – oslavy 800. výročia prvej písomnej zmienky o meste Kráľovský Chlmec, 19. ročník Trhu ľudových remesiel v Spišskej Novej Vsi, Margecianske fajnoty a fajnoty Dolného Spiša v Margecanoch, 8. ročník Dňa sv. Huberta v Sobranciach a 4. Svätomartinský festival a jarmok domácich produktov vo Veľkých Trakanoch.

S podporou vo výške 3 350 eur môžu počítať organizátori štyroch projektov – Mesto Sobrance na projekt Deň priateľstva, Mesto Krompachy na FESTIVAL TANCA – Prehliadku amatérskych a profesionálnych tanečných skupín, jednotlivcov a kolektívov regiónu Spiš, Slovenský zväz zdravotne postihnutých Michalovce na 11. ročník regionálnej prehliadky záujmovo-umeleckej činnosti zdravotne postihnutých detí, mládeže a dospelých SRDCE AKO DAR a rímskokatolícka cirkev, farnosť Sobrance na projekt Socha sv. Michala. Gréckokatolícka cirkev, farnosť Košice – Nad jazerom, dostane 3 500 eur na projekt Pokračovanie stavby gréckokatolíckeho chrámu a pastoračného centra.

Zuzana Bobriková
www.terraincognita.sk

Vaše ohlasy a názory na články v Zajtrajších novinách, či na samotné noviny, alebo spoločenské témy, môžete posielať na info@zajtrajsienoviny.sk.
Z uverejnených listov čitateľov vyberieme jeden, ktorý získa konzumné v košickej raňajkárni Rozprávka v hodnote 10 eur.

Tags: , , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Stotisíc eur na podporu 26 kultúrnych projektov v kraji

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems