S oslavami Dňa mesta Košice sú ľudia nadmieru spokojní

| Anketa, Mesto Košice | 16. 5. 2014

Počas jubilejného XX. ročníka osláv Dňa mesta si mohli nielen Košičania, ale i návštevníci druhého najväčšieho mesta na Slovensku vybrať z bohatej programovej štruktúry, keďže Mesto Košice pre nich pripravilo 70 hlavných i sprievodných podujatí. V košických uliciach sme sa ľudí pýtali: „Ako vnímate oslavy Dňa mesta Košice? Čo sa vám na nich pozdáva najviac? Ak by ste mohli, čo by ste zlepšili, prípadne doplnili do programu?”

1 copy

Sergej Dunka, vodič vysokozdvižného vozíka: Je to naozaj veľmi pekná tradícia, vždy keď sa dá a stihnem, vyberiem si a zájdem na nejaké zaujímavé podujatie. Fascinuje ma čistota v meste počas osláv, mohlo by to tak byť celý rok. Bol som na otvorení sezóny detskej železničky, v ZOO, bolo to super. Na budúci rok by mohlo byť v programe viac koncertov a stolov s dobrými jedlami.

4 copy

Iveta, zdravotníčka: Oslavy dňa mesta sa mi páčili a vždy aj páčia, je to čosi celkom iné ako v iných všedných dňoch, nádherne oživujú mesto a spríjemňujú atmosféru. S priateľom a jeho rodinou si zájdeme, ak je to možné, napríklad do ZOO, no asi najviac nás lákajú trhy ľudových remesiel na Hlavnej ulici. Zatiaľ počas osláv bolo všetko tak, ako má byť, netreba nič meniť. Pohodička.

5 copy

Lukáš, žiak ZŠ: Mňa osobne oslavy dňa mesta ani nejako veľmi nezaujímajú, nelákajú, mňa baví futbal. Ale čítal som program jednotlivých podujatí a myslím si, že nemal chybu. Keby som mohol niečo do programu osláv doplniť, boli by to určite nejaké športové aktivity, futbal, prípadne aj nejaké iné športy. Asi by nebolo zlé, keby to bolo formou nejakého turnaja.

7 copy

Dávid, študent: Oslavy Dňa mesta nemôžem nejako hodnotiť, lebo ma ani veľmi nezaujímajú. Ak mám povedať pravdu, ani neviem, o čo ide. O nejakých akciách som počul, ale neviem, že sú súčasťou programu Dňa mesta Košice. Nezvykol som chodiť po týchto aktivitách. Možno keby bolo niečo adrenalínové, let v balóne, lietadle, tak by som išiel hneď.

6 copy

Anton Medvec, historik: Som spokojný, niekoľko rokov sledujem, ale aj sa aktívne zúčastňujem podujatí, teda na ktorých sa práve môžem. Najradšej mám otvorenie sezóny na vyhliadkovej veži, alebo stavanie mája, detskú železnicu, Košické Benátky. Nemám čo vytknúť týmto mestským oslavám, i keď kedysi bola akcia Mestský stôl s tradičnými jedlami, tú by mohli vrátiť.

2 copy

Mária Berberichová, dôchodkyňa: Najviac sa mi vždy páči tá slávnostná atmosféra, predovšetkým ale stánky, v ktorých remeselníci prezentujú svoje výrobky, čiže trh tradičných ľudových remesiel. Dokáže ma potešiť, že ľudia sa nevzdávajú a pracujú na tých svojich výrobkoch. V tých budúcoročných by mohlo byť ešte trochu viac aktivít zameraných na naše košické deťúrence a rodiny s deťmi.

3 copy

Linda, na materskej dovolenke : To je už taký náš pekný košický rituál, remeslá, ľudia si vychádzajú do mesta na pivko, za zábavou a tak. Som staromešťanka, mne konkrétne sa páčia práve tie ľudové remeslá. Nie som náročný človek, takže mi v programe nechýba nič. Som maximálne spokojná, môže to ostať všetko tak ako to je, do budúcoročných osláv netreba nič dopĺňať.

8 copy

Mária Michalovičová, učiteľka na dôchodku: Som rodená Košičanka, bývam v tom dome, kde sa narodil slávny spisovateľ Sándor Márai, kde je i jeho múzeum. Mestské oslavy sa mi veľmi páčia, z roka na rok sú stále živšie a zaujímavejšie. Prichádza veľa ľudí, podporuje to aj turistický ruch a myslím si, že ľudia si určite majú z čoho vybrať. Mohlo by byť viac promenádnych koncertov.

9 copy

Igor Holéczy, O.Z. detská železnica: Myslím si, že oslavy Dňa mesta Košice sú nádherná vec, ktorá spája všetkých Košičanov v ideálnom ročnom období a je to vec, ktorá z nás vytvára Košičanov. Či sa mi niečo na programe nepáči? Fíííha. Asi nie. Naozaj si neviem teraz spomenúť na nič, čo by sa dalo oslavám vytknúť, nenapadá mi ani nič, čo by bolo treba v programe doplniť.

10 copy

Viola, dôchodkyňa: Nechodievam na tieto oslavy, ale keď už idem okolo, teda tadiaľ, kde je práve nejaký program, celkom to ujde. Naozaj ale nechodievam tak nejako cielene na nejaký program, na čo natrafím, to si užijem. Vždy som sa chcela ísť pozrieť na trh remesiel, ale nikdy som to nestihla. Viete, pri piatich vnúčatách sa musím poriadne zvŕtať a niet času na iné veci.

Informovalo Mesto Košice
Vaše ohlasy a názory na články v Zajtrajších novinách, či na samotné noviny, alebo spoločenské témy, môžete posielať na info@zajtrajsienoviny.sk.
Z uverejnených listov čitateľov vyberieme jeden, ktorý získa konzumné v košickej raňajkárni Rozprávka v hodnote 10 eur.

Tags: , , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: S oslavami Dňa mesta Košice sú ľudia nadmieru spokojní
  1. v kosiciach

    Komentoval sergej dunka dňa 06.09.2014 o 19:18:44Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems