Krasota

| Editoriál | 16. 5. 2014

Májový čas lásky sa nedá odignorovať. Hlavne, keď máme v redakcii dve svadby po sebe. A prečo by sme ignorovali to najkrajšie v našich životoch? My sa radšej podelíme! Napríklad tipmi na svadobné vecičky, hľa, tuto podo mnou.

Témou krásy sa zaoberáme v rozhovore s baletným majstrom i módnou handmade autorkou. Ornamentalistika je ten najľúbivejší detail v slovenskej grafike a krásu pohybu zachytáva rovnomenná výstava fotografií folklórneho súboru. K tomu prirátajme strany fotoriportov zobrazujúcich jubilejné oslavy dňa nášho mesta a Košice fest. Krasoty viac než dosť.

LusiProtiváhou je istý nepekný fenomén, ktorý už dlhšie nahlodáva pohodu v spoločenskom živote. Muži sa nevedia pozdraviť ženám! Sprvoti som tento jav prehliadala, hoci mi výrazne udieral do vedomia. Potom som sa prizrela bližšie, a skutočne, stalo sa to neraz, že pánko sa len pozerá, pozerá, no pozdrav nevyrečie. Prerokovala som dané zistenie s ostatnými ženami v okruhu od sestry, po kamarátky, až kolegyne a veru, nie som jediná. Nemalo by to byť teda mnou. Ide o mladých mužov v kategórii známy – stretávame sa na kultúrnych podujatiach a priznajme si, v krčmách. Hoci sme sa oficiálne nikdy nezoznámili, videli sme sa stokrát. Ozaj to chce rytiersku česť pozdraviť sa žene ako prvý? Tí najsofistikovanejší dokonca nemajú problém s komunikáciou cez internet. Sledujú nás na sociálnych sieťach, ale keď príde k tomu špeciálnemu očnému kontaktu pri náhodnom stretnutí, slov niet. No chápete to?

Možno nakoniec bude aj tak chyba v nežnejšom pohlaví. Možno už nie je až také nežné (hovoria sociologické výskumy) a mužské pokolenie má pred ním… strach!? Potom viem, kto je vinník. Za šicko može tota Margita a jej emancipacija!

Lucia Radzová
sefredaktor@zajtrajsienoviny.sk

Fotografia z titulnej strany Zajtrajších novín 8/2014. Foto: Nicol Urbanová

Fotografia z titulnej strany Zajtrajších novín 8/2014. Foto: Nicol Urbanová

Vaše ohlasy a názory na články v Zajtrajších novinách, či na samotné noviny, alebo spoločenské témy, môžete posielať na info@zajtrajsienoviny.sk.
Z uverejnených listov čitateľov vyberieme jeden, ktorý získa konzumné v košickej raňajkárni Rozprávka v hodnote 10 eur.

Tags: , , , , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Krasota

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems