Košice vo vrecku

| Reportáž | 4. 5. 2014

Stála som s tabletom na Hlavnej ulici. Otočila sa doľava. „This is Košice State Theatre (Toto je Štátne divadlo Košice),“ povedal mi plechovo znejúci hlas. Na obrazovke sa mi premietali fotografie interiéru a exteriéru divadla i predčítaný text.

Aplikáciu PocketGuide vytvorili v Maďarsku. Tohto vreckového sprievodcu môžete využívať v 115 krajinách sveta. Prevedie vás Londýnom, New Yorkom, Tokiom a od apríla už aj Košicami. „Košice sú po Bratislave druhým mestom na Slovensku, ktoré je zahrnuté v aplikácii PocketGuide. V súčasnosti si môže turista stiahnuť trasu Stopy EHMK,“ približuje Dominik Plavka, PR manažér Košice – Turizmus. Pri samotnom používaní PocketGuideu nepotrebujete internet, pretože funguje na princípe GPS. Základnou podmienkou je mať telefón alebo tablet s operačným systémom Android či iOS. Stačí sa pripojiť na internet a stiahnuť si aplikáciu cez stránku pocketguideapp.com. Je to bezplatné, ak si však chcete vybrať konkrétnu trasu vo vybranom meste, musíte zaplatiť. Poplatok za košický okruh je 2,50 eur a je dostupný len v anglickom jazyku. Aplikácia obsahuje obrazovú galériu, textový a zvukový výstup o konkrétnej pamätihodnosti. „Cieľom košickej trasy PocketGuideu je uľahčiť orientáciu v meste. Stopy EHMK majú 16 stanovíšť. Prezentuje zahraničnému turistovi pamiatky, ktoré boli v rámci EHMK vytvorené alebo zrekonštruované. Okrem iného sú v trase zahrnuté aj ďalšie významné pamätihodnosti mesta, ako je Dóm sv. Alžbety alebo Štátne divadlo Košice,“ vysvetľuje Plavka.

Alica Tkáčová

Aplikácia PocketGuide uľahčí zahraničným turistom orientáciu v Košiciach. Foto: Dominik Plavka

Aplikácia PocketGuide uľahčí zahraničným turistom orientáciu v Košiciach. Foto: Dominik Plavka

Vaše ohlasy a názory na články v Zajtrajších novinách, či na samotné noviny, alebo spoločenské témy, môžete posielať na info@zajtrajsienoviny.sk.
Z uverejnených listov čitateľov vyberieme jeden, ktorý získa konzumné v košickej raňajkárni Rozprávka v hodnote 10 eur.

Tags: , , , , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Košice vo vrecku

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems