Košičania, príďte osláviť deň svojho mesta!

| Mesto Košice | 4. 5. 2014

Rok sa stretol s rokom a obyvatelia druhého najväčšieho mesta na Slovensku si už opäť môžu vychutnávať množstvo zaujímavých podujatí v rámci osláv Dňa mesta Košice. Aj keď si tie vlaňajšie Košičania nevedeli vynachváliť, tohtoročné sú ešte výnimočnejšie. Nielen tým, že ide o jubilejný XX. ročník, ale práve počtom atraktívnych akcií a noviniek, ktoré pripravilo mesto Košice. Od 30. apríla do 11. mája si môžu Košičania vybrať zo 70 hlavných a sprievodných programov s viac ako 1 000 účinkujúcimi.

Bozkávačka pod čerešňou

Zamilované páriky na ňu nedali minulý rok dopustiť, prvomájové božteky pod rozkvitnutou japonskou čerešňou si môžu už čoskoro zopakovať.

bozkavacka 2 copy

Detská železnička

Stovky Košičanov, najmä však rodiny s deťmi sa ponáhľajú každý rok do Čermeľského údolia, aby nezmeškali otvorenie sezóny Detskej železničky a mohli sa previezť vláčikom, ktorý ťahá unikátna lokomotíva Katka.

cermel vlacik rr vypravca 1 copy

Malí košickí umelci

Oslavy Dňa mesta Košice neučarovali iba dospelým, ale i malým Košičanom. Deťúrence majú možnosť popustiť uzdu fantázii, chytiť do rúk farebné kriedy a zvečniť svoje umelecké diela na dlažbe Hlavnej ulice.

Deti copy

Pódium pri Dolnej bráne

Vystúpenia rôznych hudobných telies, speváckych skupín, žiakov umeleckých škôl. To všetko a ešte mnohé iné zaujímavé programy čakajú na každého umeniachtivého Košičana pri pódiu neďaleko archeologického komplexu.

Koncert copy

Košický Deň Európy

Zábavné podujatie oslavujúce Deň Európy si našlo už minulý rok kopec fanúšikov. Nečudo, veď krajiny Európskej únie počas tohto podujatia prezentujú žiaci košických škôl celkom inak, ako ich poznáme.

Den Europy 3 copy

Košické Benátky

Pri vyslovení týchto dvoch slov je každému Košičanovi jasné, že sa treba urýchlene vybrať k jazierku pri reštaurácii Ryba na Aničke. Netradičnú súťažnú prehliadku vlastnoručne vyrobených plavidiel,  ktorej tradíciu obnovilo mesto Košice pred dvomi rokmi, si totiž asi nikto nechce nechať ujsť.

KosickeBenatky13 copy

Majáles na Alpinke

Každý, kto má rád dobrú zábavu, program plný vystúpení, hier a súťaží pre rodiny vie, že to všetko ho čaká v prímestskom rekreačnom areáli Alpinka počas tradičného majálesu.

Majales copy

Stavanie košického mája

Aké by to bolo, keby košickí muži nepostavili pre svoje nežné polovičky poriadne vysoký a stuhami ozdobený máj. Keďže nechcú ostať v hanbe, stavanie mája na Hlavnej ulici, sprevádzané vystúpeniami folklórnych skupín, považujú za svoju každoročnú povinnosť.

stavanie majov copy

Trh tradičných remesiel

Fanúšikovia rôznych umeleckých či iných výrobkov, ktoré vychádzajú spod šikovných rúk remeselníkov, si prichádzajú na svoje počas Trhu tradičných remesiel na Hlavnej ulici.

Trh remesiel copy

Maskot mesta

Pretože sa Košice, okrem iného, zviditeľnili kedysi hojným výskytom vrán, maskota mesta Vranku Danku vidieť takmer na každom jednom podujatí. Veľmi rada vyzvŕta v tanci malých Košičanov.

Vrana copy

Informovalo Mesto Košice
Foto: Miroslav Vacula

Vaše ohlasy a názory na články v Zajtrajších novinách, či na samotné noviny, alebo spoločenské témy, môžete posielať na info@zajtrajsienoviny.sk.
Z uverejnených listov čitateľov vyberieme jeden, ktorý získa konzumné v košickej raňajkárni Rozprávka v hodnote 10 eur.

Tags: , , , , , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Košičania, príďte osláviť deň svojho mesta!

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems