Festival USE THE C!TY až v júni, no opäť s vami!

| Pozvánky | 4. 5. 2014

USE THE C!TY festival sa po piatich rokoch nebude konať v máji, ale v júni. Rozhodlo počasie, ktoré dlhodobo neprialo festivalu vo verejnom priestore a dátum, ktorý vyhovuje aj našim dobrovoľníkom viac, ako máj plný skúšok a maturít. Šiesty ročník festivalu sa udeje 20. až 22. júna v uliciach a uličkách centra Košíc.

Tak ako aj po minulé roky, USE THE C!TY festival by sa nezaobišiel bez aktívnej účasti Košičanov, ktorí si už zvykli na to, že neostávajú iba divákmi. Zapojiť sa môžete troma spôsobmi.

1. Zahraj si v centre Košíc!

Zapoj sa do akcie „Hudba v meste“ (21. júna 2014) a ukáž svetu, že aj v Košiciach hudba spája ľudí. Nie je dôležité, aký žáner hráš, koľko máš rokov a skúseností, stačí, ak zoberieš svoj hudobný nástroj, zavoláš kamarátov a pomôžeš naplniť mesto hudbou. Ak sa registruješ do 31. mája, USE THE C!TY Festival ti ponúka 40 rezervovaných miest, zabezpečenie elektriny, zaznačenie v oficiálnom programe a na mapke podujatia a výborné promo pre tvoju kapelu.

Z Festivalu USE THE CITY 2013. Foto: Tomáš Kmeť

Z Festivalu USE THE CITY 2013. Foto: Tomáš Kmeť

2. Dobrovoľníci, sem sa!

Každý rok by USE THE C!TY festival nemohol existovať bez množstva dobrovoľníkov, ktorí sú jeho soľou. Ponúkame ti preto opäť možnosť zapojiť sa ako dobrovoľník/čka do organizačného tímu počas celého priebehu festivalu alebo jeho časti. Určite si pamätáš z minulých rokov akcie, ako Kartónové monumenty, hip-hopovú súťaž SDK.EUROPE, Mesto plné hudby či mnohé ďalšie. Tohtoročný festival bude znova tvorivý a zábavný a dostaneš možnosť stretávať sa s nezvyčajnou umeleckou prácou. Pokojne sa spýtaj našich minuloročných dobrovoľníkov – bude to makačka, ale najmä zábava!

Foto: Attila Török

Foto: Attila Török

3. Študenti/ky, absolventi/ky a pracujúci/e v oblasti architektúry, dizajnu a výtvarných odvetví, zbystrite pozornosť!

Bočné uličky Hlavnej ulice sa premenia počas festivalu na outdoorové štúdio a výstavnú galériu. Zvonárska, Uršulínska, Zámočnícka, Vrátna, Františkánska, Biela a Univerzitná ulica budú odolávať náporu umeleckých, streetartových, výtvarných či funkčných dočasných zásahov do ich prirodzeného prostredia. Každá z týchto ulíc má svoje špecifiká či príbeh, na niektoré sa viažu mestské legendy, iné sú zaujímavé svojou históriou. V spolupráci so Samom Velebným, Fakultou umení TUKE, Školou úžitkového výtvarníctva, grafikmi, streetartistami, architektmi a dizajnérmi chceme pripraviť pre Košičanov a návštevníkov metropoly východu nezvyčajný zážitok.

Viac informácií a registračné formuláre nájdete na www.usethecity.sk.

Foto: Attila Török

Foto: Attila Török

Vaše ohlasy a názory na články v Zajtrajších novinách, či na samotné noviny, alebo spoločenské témy, môžete posielať na info@zajtrajsienoviny.sk.
Z uverejnených listov čitateľov vyberieme jeden, ktorý získa konzumné v košickej raňajkárni Rozprávka v hodnote 10 eur.

Tags: , , , , , , , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Festival USE THE C!TY až v júni, no opäť s vami!

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems