Boží bojovníci – Po stopách tajomných hradov

| Pozvánky | 4. 5. 2014

Východoslovenské múzeum v Košiciach ponúka v Galérii Bašta na Hrnčiarskej ulici od 24. apríla do 3. augusta dvojvýstavu Boží bojovníci – Po stopách tajomných hradov.

Pri príležitosti 600. výročia bitky pri Grünwalde zrealizovalo Varšavské štátne múzeum v roku 2010 výstavu nazvanú Husiti v boji s križiackymi rytierskymi rádmi. Táto výstava prezentuje príčiny a pozadie významnej bitky. Jednotlivé panely, vyhotovené v spolupráci poľských, českých, slovenských a maďarských historikov a múzejníkov, poukazujú na menej známe aspekty husitského hnutia prekračujúce geografický rámec Čiech. Po hosťovaní vo viacerých mestách krajín Višegrádskej štvorky nájde výstava ďalšiu zastávku v Košiciach. Múzeum Otta Hermana v Miškovci doplnilo pôvodný projekt výstavou o hradoch Boršodsko-abovsko-zemplínskej župy, ktoré po porážke husitstva v Čechách využívali aj českí bratríci.

V rámci spojenej dvojvýstavy bude môcť návštevník vidieť repliky husitských zbraní, makety hradov a pevností, repliku husitského bojového voza a pod. Súčasťou výstavy sú interaktívne činnosti pre deti.

Zuzana Bobriková

3823_img-1_1_1_b

Vaše ohlasy a názory na články v Zajtrajších novinách, či na samotné noviny, alebo spoločenské témy, môžete posielať na info@zajtrajsienoviny.sk.
Z uverejnených listov čitateľov vyberieme jeden, ktorý získa konzumné v košickej raňajkárni Rozprávka v hodnote 10 eur.

Tags: , , , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Boží bojovníci – Po stopách tajomných hradov

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems