Boží bojovníci – po stopách tajomných hradov

| Pozvánky | 16. 4. 2014

Pri príležitosti 600. výročia bitky pri Grünwalde zrealizovalo Varšavské štátne múzeum v roku 2010 výstavu: Husiti v boji s križiackymi rytierskymi rádmi. Táto výstava nám prezentuje príčiny a pozadie tejto významnej bitky. Po hosťovaní vo viacerých mestách krajín V4 ju teraz môžete vidieť aj v Košiciach. 

Jednotlivé panely vyhotovené v spolupráci poľských, českých, slovenských a maďarských historikov a múzejníkov poukazujú na menej známe aspekty husitského hnutia prekračujúce geografický rámec Čiech. Múzeum Otta Hermana v Miškovci doplnilo pôvodný projekt svojou výstavou o hradoch Boršodsko-abovsko-zemplínskej župy, ktoré boli využívané aj českými bratríkmi po porážke husitstva v Čechách. V rámci tejto spojenej dvojvýstavy  bude môcť návštevníkvidieť repliky husitských zbraní, makety hradov a pevností, repliku husitského bojového voza a pod. Súčasťou výstavy sú interaktívne aktivity pre deti.

Výstava sa bude konať v Galérii Bašta na Hrnčiarskej 7. Jej vernisáž je stanovená na 24. apríla o 16:00 hod. a potrvá do 3. augusta. Vstupné:  1 €

Východoslovenské múzeum v Košiciach

3823_img-1_1_1_b


Tags: , , , , , , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Boží bojovníci – po stopách tajomných hradov

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems