Keby Lukáš Adamec pil…

| Hudobný profil, Rozhovory | 22. 3. 2014

Hoci sa môže zdať, že televízne spevácke šou sú len nafúknuté bubliny s krátkou životnosťou, nie je to úplne tak. Aj keď sa ich víťazi priskoro vytratia z povedomia komerčne zameranej verejnosti, neznamená to, že na sebe prestali pracovať. Len sa im, častokrát aj vďaka komerčnému záujmu otvorili iné dvere. Také, za ktorými o úspechu nerozhodujú divácke smsky. Košický spevák Lukáš Adamec sa vydal sólovú dráhu a zaklopal aj na dvere s menovkou Muzikál.


Pred a počas šou si pôsobil v kapele Siempre, teraz sa tvoje meno objavuje v spojení s Tomim Okresom. Ako to s tebou v súčasnosti je?

Prešiel som na sólovú dráhu, kde mi s hudbou pomáha a doprevádza ma Tomi. V tomto období dávame dokopy kapelu a pripravujeme sa na letné festivaly. Chcel som vydať album, no narušilo mi to skúšanie v divadle. Teraz sa sústredíme na skúšanie piesní s kapelou a na tvorbu nových vecí.

Najnovším počinom je skladba Keby som pil s klipom k nej.

Áno, skladba je úplne z iného súdka, ako tie predtým. Má humorný, no aj realistický nádych, pretože takto sa veci žiaľ majú. Ku klipu len toľko, že mám veľmi trpezlivú manželku, keďže tam so mnou vystupuje mnoho nádherných žien a onanujemna toaletách. Nutné vidieť (smiech).

Dobre zapamätateľná je aj pesnička Tak prosím z konca minulého roka. Klip si režíroval a točil sám, skladba je o tom, že sa končí leto – tá pekná časť roka, za ktorou je ľuďom clivo. Zvykneš sa upínať na minulosť a minulé zážitky?

Moje piesne sú textovo veľmi často obohatené vlastnými zážitkami a pocitmi. Čiže sa určite opieram o svoju minulosť. Čo sa týka života, tak na to nie je čas a treba ísť každý deň dopredu. S tým, čo je za mnou už veľa nenarobím.

Tvoríš vlastné slovenské skladby, najmä o láske, ženách a vtipných témach. Negativizmus hádžeš do koša. Prečo?

Nie je pravda, že hádžem negativizmus do koša, len ho viem podať svojským zábavným spôsobom. Napríklad pieseň Nevieš nič je už podľa názvu negatívna a vyjadruje môj pocit k „barovým poľovníkom“. Celé je to podané ako nechuť k týmto „manekýnom“, ale človek sa na tom môže iba zasmiať, pretože nič iné mu neostáva.

Aj vďaka víťazstvu v speváckej šou sa ti otvorili dvere muzikálového sveta a televíznych speváckych programov. Je to pekný svet?

Nádherný. Krajšieho niet. Myslím si, že som veľmi šťastný človek a budem sa snažiť čo najviac venovať životu okolo spevu a hudby. Robím to s takou láskou a energiou a verím, že človek, čo to počúva, to vidí, a vie sa aj sám uvoľniť. Táto interakcia spevák/herec – poslucháč/divák je tým najkrajším, čo tento svet ponúka, ak sa tomu venujete.

Ako z Lukáša urobiť Matúša Čáka v muzikáli Matúš Čák Trenčiansky. Foto: Katarína Hudačinová

Ako z Lukáša urobiť Matúša Čáka v muzikáli Matúš Čák Trenčiansky. Foto: Katarína Hudačinová

Práve skúšky na muzikál Matúš Čák, kde si mal stvárniť hlavnú postavu, ti posledné mesiace zabrali veľa času, no ten sa zrušil. Prečo?

Aj som stvárnil, pretože som si zahral predpremiéru a premiéru. Predstavenie sa v marcových termínoch zrušilo, a nie som ten kompetentný, kto môže povedať prečo. Ale verím, že to ešte budete môcť vidieť.

Rozhovor robíme v čase, keď čakáte na bábätko. Ako sa na to pripravuješ?

Pripravený na to som a už sa neviem dočkať. Hoci ma určite prekvapí veľmi veľa vecí (veď je to novinka), budú to všetko prekvapenia, ktoré budú stáť za to.

Spievaš synovi v brušku?

Keďže moja manželka chodila aj na koncerty a predstavenia, tak ma synak počuje možno až príliš. Koncerty, Krysař, Matúš Čák Trenčiansky, domáce nácviky… Ale do bruška mu spievam Kukulienku (smiech).

Ďakujem za rozhovor.

Informácie o Lukášovi Adamcovi a jeho koncertoch nájdete na Facebooku: Lukáš Adamec /official/.

Gabriela Kuchárová

Vaše ohlasy a názory na články v Zajtrajších novinách či na samotné noviny, alebo spoločenské témy môžete posielať na info@zajtrajsienoviny.sk.
Z uverejnených listov čitateľov vyberieme jeden, ktorý získa konzumné v košickej raňajkárni Rozprávka v hodnote 10 eur.

Tags: , , , , , , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Keby Lukáš Adamec pil…

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems