Vianočná knižka sa otvára

| Pozvánky | 3. 12. 2013

Projekt, ktorý prebieha každoročne vo všetkých pobočkách knižnice prináša pre čitateľov okrem stretnutí s tvorcami detskej literatúry aj množstvo sprievodných rozprávkových, zábavných i vzdelávacích podujatí. Aktuálny ročník projektu bude trvať od 2. do 18. decembra.

Hostia projektu

Nosnou časťou projektu sú podujatia pre celé školské kolektívy, ktoré sa budú niesť v krásnom vianočnom duchu. Čitateľom sprostredkujú stretnutia so spisovateľmi Erikom Jakubom Grochom (autorom nádhernej knihy o priateľstve a domove, Tuláčik a Klára), Andreou Gregušovou (autorkou veselých príbehov Červík Ervín a Operácia Orech a iné dedkoviny), Danielom Pastirčákom, kazateľom a zároveň všestranným umelcom,  Martou Hlušíkovou, ktorá nedávno vydala novú knihu Môj dedko rýchli šíp a Petrom Karpinským a jeho knižnou novinkou Kde asi rozprávka býva, ktorej súčasťou je aj CD-čko s detskými pesničkami. Nebude chýbať ani možno najčítanejšia súčasná slovenská autorka Gabriela Futová, ktorá má na svojom konte 14 úspešných detských titulov. Pre tých starších a tínedžerov sú pripravené besedy s Gustávom Murínom známym  knihami o bratislavskom podsvetí, Pavlom Rankovom, autorom románov Matky a Stalo sa 1.septembra, ktorého naši čitatelia mohli stretnúť aj počas tohtoročného festivalu Mesiac autorského čítania, a básnikmi Dalimírom Stanom a Martinom Vladom. Nebudú chýbať ani zahraniční hostia. Z Maďarska pricestujú Hajdu Ágota a Gáspar Ferenc z družobnej knižnice Mórica Zigmonda v Nyíregyháze, ktorí predstavia historické hudobné nástroje a Korunováciu kráľov deťom z košických škôl s maďarským vyučovacím jazykom.

Akú knihu pod stromček, alebo čo knižnica odporúča

Súčasťou projektu je vydanie bulletinu odporúčanej literatúry Vianočná knižka sa otvára 2013 určeného najmä rodičom a pedagogickým pracovníkom. Ide o publikáciu, ktorá má byť akýmsi pomocníkom v orientácii sa na aktuálnom knižnom trhu a tiež pri kúpe kvalitných knižných titulov pre deti pod vianočných stromček. Po obsahovej stránke je bulletin rozdelený do piatich blokov podľa cieľových vekových kategórií čitateľov  (1 – 3 r., 4 – 6 r., 7 – 9 r., 10 – 12 r., 13 – 15 r.). Zároveň obsahuje stručnú anotáciu jednotlivých diel. Pri tohtoročnom výbere knižných titulov spolupracovali odborní pracovníci knižnice s Tiborom Hudičom, známym propagátorom čítania deťom. Profesorka Zuzana Stanislavová z Prešovskej univerzity, odborný garantom bulletinu, ktorá je presvedčená, že: „Dobrá detská kniha v sebe spája nádej, vieru a lásku a to všetko symbolizujú aj Vianoce. Keďže k sebe dobrá detská kniha a Vianoce nerozlučne patria mali by sa stretávať pod vyzdobeným stromčekom každý rok.“

Bulletin je tak ako minulý rok k dispozícii bezplatne vo všetkých pobočkách knižnice.

Bližšie informácie o programe nájdete na www.kosicekmk.sk.

vianoce


Tags: , , , , , , , , , , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Vianočná knižka sa otvára

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems