Detská železnica pozýva do Mikulášova

| Pozvánky | 3. 12. 2013

Jediná detská železnica na Slovensku pozýva svojich najmilších návštevníkov a ich rodičov v sobotu, 7. decembra, do Mikulášova. Deti sa zabavia pri pásme filmových rozprávok, naučia sa mikulášsky tanec, potešia ich živé zvieratká i „sob“ Rudolf. Svätý Mikuláš už tradične odmení všetky poslušné deti balíčkom. Prekvapením bude vynovený 100-ročný vozeň Hubert, ktorý posilní kapacitu mikulášskeho vlaku.  

O Mikuláša na detskej železnici je už tradične veľký záujem. Miesta sa nedajú vopred rezervovať. Záujemcom stačí prísť v sobotu 7. decembra na stanicu do Čermeľa a pol hodinu pred odchodom si zakúpiť pamätný cestovný lístok. Vlak do Mikulášova odíde z čermeľskej stanice o 10:00 a o 12:00 hod. „Na stanici v ten deň privítame svätého Mikuláša, anjelov ale i čerta, ktorí sa spolu s deťmi prevezú vo vláčiku. Novinkou bude premietanie filmových rozprávok v priestoroch reštaurácie Alpinka pri teplom čaji a nebude chýbať ani horúce osvieženie pre dospelých. Deti sa pod vedením inštruktorky naučia mikulášsky tanec. Vonku na nich budú čakať živé zvieratká a „sob“ Rudolf,“ pozýva na čarovné zimné jazdy v otvorených i zatvorených vagónikoch Košickej detskej historickej železnice Igor Holéczy z OZ Detská železnica Košice. Program na Alpinke potrvá približne hodinu.

V minulom roku pribudla na mikulášskej jazde zrekonštruovaná motorová lokomotíva Janka a obnovený letný vagón. V tomto roku sa cestujúci povezú už aj vo vynovenom 100-ročnom vozni Hubert. „Vozeň sme zrekonštruovali svojpomocne a za pomoci dobrovoľníkov. Oprava si vyžiadala 10 000 €. Vozeň pôvodne slúžil na úzkorozchodnej železnici z Hronskej Dúbravy do Banskej Štiavnice. Po jej zrušení v roku 1949 ho presunuli na trať z Mníšku nad Hnilcom do Smolníckej Huty, odkiaľ sa napokon dostal do Košíc. Vyrobený bol v roku 1913 v maďarskom meste Gyor. Rovnako ako všetky ostatné vozne na našej železnici je pamiatkovo chránený. Vďaka Hubertovi budeme môcť previezť naraz o 50 cestujúcich viac a oveľa pohodlnejšie ako doteraz,“ povedal Ľubomír Lehotský riaditeľ Košickej detskej historickej železnice.

Mikulas-KDHZ_web


Tags: , , , , , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Detská železnica pozýva do Mikulášova

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems