Aby ste nás lepšie poznali

| Novinky z redakcie | 14. 12. 2013

Zajtrajšie noviny a ich samotný názov vyvolávajú od svojho vzniku niekoľko otáznikov. Nečudo. Znenazdajky sa objavili na uliciach, v električkách a podnikoch či na kultúrnych podujatiach. A sú zadarmo! Kto ich vlastne vydáva a prečo sú zajtrajšie? Už dva roky sa stretávame s otázkami zvedavcov a čitateľov, a na tie najčastejšie sme sa rozhodli odpovedať.

Vy ste EHMK noviny?

Nie, Zajtrajšie noviny vydáva nezisková organizácia KRUK (Košice región umenia a kultúry) od apríla 2012. Podporujeme aj podujatia projektu EHMK 2013, pretože sme, mimo iného, financovaní aj Ministerstvom kultúry. Ide o podprogram 3.2 – Podpora sprievodných podujatí a projektov súvisiacich s projektom EHMK 2013 – Košice. Priestor v Zajtrajších novinách dostávajú všetci kultúrni operátori v Košiciach a širšom okolí, ktorí prejavia záujem. V Zajtrajších novinách ste navyše štyrikrát ročne mohli nájsť vložený časopis Pulz z dielne SPOTs.

Poznám televízny seriál Zajtrajšie noviny. Aj vaše noviny nosí mačka?

Ak si ju tak vycvičíte… :) My sme si radšej „vycvičili“ kolportérov, predsa len, mačky nemá každý rád.

Kde nájdem vaše noviny, predávajú sa v novinovom stánku?

Noviny sú nepredajné a roznášajú ich naši kolportéri po meste, počas kultúrnych podujatí, nájdete ich v košických električkách a na približne 150 distribučných miestach. Úplný zoznam prevádzok a inštitúcií uvádzame v každom čísle pri tiráži. Najnovšie budú Zajtrajšie noviny pravidelne cestovať do Bratislavy a Prahy v lôžkových a reštauračných vozňoch. Čítať nás môžete aj na internetovej stránke www.zajtrajsienoviny.sk, kde nájdete samostatné články alebo noviny vcelku v rubrike Archív.

Sú v Zajtrajších novinách aj výherné čísla a športové výsledky?

Samozrejme, stačí prelistovať.

Ak mám tip na článok, musím si ho sám napísať?

Na to sme tu my – redaktori. Veľmi radi prijímame akékoľvek tipy a nápady, ktorými sa môžeme inšpirovať. Vy nám dáte tému a my texty autorsky spracujeme.

Čo bude s novinami po roku 2013?

Urobíme všetko preto, aby sme pokračovali aj v roku 2014, pretože si myslíme, že tento projekt má zmysel. Život ani kultúra v Košiciach sa nekončia, a rovnako ani my nie.

Redakcia

Foto: archív Zajtrajších novín

Redakcia: sprava dole grafik Miško, zástupkyňa šéfredaktorky Gabika, šéfredaktorka Lusi, projektová manažérka Mimka, projektová manažérka a grafička Janka, manažérka reklamy Peťka. Zľava hore študentky Veronika, Mirka a Alica.

Redakcia: sprava dole grafik Miško, zástupkyňa šéfredaktorky Gabika, šéfredaktorka Lusi, projektová manažérka Mimka, projektová manažérka a grafička Janka, manažérka reklamy Peťka. Zľava hore študentky Veronika, Mirka a Alica.

Kolportérky v akcii.

Kolportérky v akcii.


Tags: , , , , , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Aby ste nás lepšie poznali

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems