Zmyselná ako Lilly

| Hudobný profil, Rozhovory | 2. 11. 2013

V Košiciach môžete na ulici kedykoľvek stretnúť krásnu speváčku a tanečnicu Karolínu Majerníkovú, známu ako Lina Mayer. Teda, momentálne je v Amerike, kde si užíva slniečko a nadväzuje nové spolupráce. Robiť rozhovor mejlom s časovým posunom šesť hodín bolo zdĺhavejšie, ale podarilo sa.

Je to už dávno, čo si sa predstavila v Superstar, čo si po súťaži robila?

Zvyčajne nedelím život na takéto časti, ako pred a po. Beriem ho tak, ako ide. A rovnako sa snažím nežiť minulosťou, ale prítomným okamihom. Ale keď si to tak všetko vybavím, bolo toho dosť. Hneď po súťaži som dokončila vysokú školu, popritom som spievala s kapelou, účinkovala ako speváčka a tanečníčka v televíznych šou v Čechách aj na Slovensku, pôsobila ako lektorka v tanečnej škole, hľadala tých správnych ľudí okolo seba (muzikantov), a tiež som hľadala odvahu skladať si vlastnú hudbu.

To sa podarilo. Tento rok si vyhrala hudobnú cenu Pegas. Posunulo ťa to niekam?

Určite áno. Bol to pre mňa významný moment, pretože to bolo prvýkrát, čo som mohla naživo predstaviť svoju vlastnú tvorbu. Potešilo ma to, a zároveň utvrdilo v tom, čo v sebe nosím odjakživa. Aj keď mnohokrát začnem pochybovať a vzdávať sa, vždy sa nakoniec vrátim k tomu pocitu v mojom vnútri. A ten by sa dal najlepšie vyjadriť vetou: Nikdy neprestávaj veriť v krásu svojich snov.

Lina Promo

S projektom Call me Steve si nahrala skladbu Lilly. Kto, alebo čo je Lilly?

Hm, dobrá otázka. Lilly v angličtine znamená ľalia, čo je symbol čistoty, nevinnosti. V tejto pesničke je Lilly nevinnosť, ktorá sa stratila, je to ten pocit, keď chtiac-nechtiac niekomu ublížiš a nevedomky tak ublížiš aj sebe. Lilly je žena, ktorá nevie, čo chce, a keď to zistí, je už neskoro. Celé je to o tom, že každý vzťah nás nejako poznačí a už nikdy nebudeme takí, ako predtým.

Ku skladbe ste nedávno vydali pekný videoklip.

Áno, Laco napísal scenár, ja som hľadala priestory, spolu sme dolaďovali detaily. Je presne v takom duchu, v akom sme si ho predstavovali. Vyžaruje nehu, zmyselnosť, tajomnosť.

Momentálne si v Amerike pri svojej rodine, ale neverím, že to nevyužiješ aj na nadväzovanie hudobných kontaktov.

Áno, užívam si slniečko na Floride. Dlhší čas som nebola pri mori, a tak som vďačná že mám rodinu práve tam, kde slnko hreje väčšinu roka. No podarilo sa mi tu aj zaujímavé stretnutie, z ktorého sa črtá hudobná spolupráca. Bude to duet s umelcom, s ktorým mám viac spoločného, ako by sa na prvý pohľad mohlo zdať.

Kto je to?

Noris Bennet, skladateľ, spevák a reper. Koncom roka mu vyjde debutový album.

V novembri sa vraciaš do Košíc. Čo ťa tu čaká?

Budem pokračovať v rozrobených veciach a chystám zaujímavý remix jednej naozaj oldschoolovejskladby z osemdesiatych rokov. A k tomu spomínaný duet.

Ďakujem za rozhovor.

Informácie o Line Mayer môžete nájsť na www.facebook.com/linamayersk.

Gabriela Kuchárová

Foto: Ján Markus


Tags: , , , , , , , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Zmyselná ako Lilly

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems