Sme žiadaní

| Mesto Košice | 16. 11. 2013

Ulice centra Košíc sa tohto roku hemžia novinármi z rôznych krajín sveta. Organizácia KOŠICE – Turizmus pripravuje pravidelne novinárske infocesty pre zahraničných novinárov, ktorí sa zaujímajú predovšetkým o novú destináciu na turistickej mape a Európske hlavné mesto kultúry 2013 ako aj projekty s ním späté.

„Tohto roku navštívili Košice novinári z rôznych krajín sveta. Predovšetkým z Maďarska a Nemecka, avšak Košice prišli objavovať aj žurnalisti z takých nezvyčajných krajín, ako Dánsko, Portugalsko, Litva, Izrael, Austrália či Južná Kórea,“ hovorí marketingová manažérka pre zahraničné trhy Ivana Takácsová. V priebehu tohto roku Košice navštívilo vyše sto novinárov, a to ešte nie je koniec roka. Do Košíc neprichádzajú len objavovať históriu a pamiatky mesta, dôležitým programom sú pre nich zaujímavé rozhovory s ľuďmi z rôznych oblastí, ktorí tvoria charakter mesta, a vďaka nim spoznávajú Košice a ich kultúru.

Najžiadanejšími témami na rozhovory sú Tokajské víno, Sándor Márai, projekty EHMK a jeho investičné projekty. „Musím povedať, že Košičania sú veľmi ústretoví v poskytovaní rozhovorov, aj keď s novinármi to nie je vždy jednoduché, často mávajú vyčerpávajúce otázky,“ dodáva Ivana Takácsová, ktorá žurnalistov často sprevádza po Košiciach.

KOŠICE – Turizmus

Účastníci 1.oficiálnej novinárskej infocesty v Košiciach, máj 2013.

Účastníci 1.oficiálnej novinárskej infocesty v Košiciach, máj 2013. Foto: archív KOŠICE – Turizmus


Tags: , , , , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Sme žiadaní

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems