Návrat muzikálu

| Pozvánky | 2. 11. 2013

Po viac ako šestnástich rokoch sa na dosky Štátneho divadla Košice vráti muzikál. Príbeh Mórica Beňovského bude mať svetovú premiéru 29. novembra v Historickej budove ŠD. Autormi muzikálu sú Milan Antol, Vladimír Krausz a Adrián Harvan. Predstavenie vzniká v koprodukcii Štátneho divadla Košice a spoločnosti Muzikál Slovensko s finančnou podporou Ministerstva kultúry SR v rámci projektu Európske hlavné mesto kultúry – Košice 2013.

Móric Beňovský bude celodivadelným projektom činohry, opery aj baletu. V hlavných postavách uvidia diváci aj zaujímavých hostí – lídra No Name Igora Timka, či tváre známe z úspešných bratislavských a pražských muzikálových produkcií, ako Tomáš Palonder, Kristína Greppelová, Natália Puklušová či Veronika Gidová. Celkovo bude účinkovať viac ako 70 hercov, spevákov a tanečníkov spolu so živým orchestrom.

Igor Timko sa ako vyštudovaný herec vracia na košické divadelné dosky po dvoch desiatkach rokov. „Postava, ktorú hrám je obrovská, prechádza celým dejom. Je tam veľa piesní. Určite to bude náročné a nebude to také, že si človek povie, že stačia skúsenosti a pôjde to samo,“ priznal známy spevák. Premiéru v košickom divadle zažije aj Tomáš Palonder: „Beňovský bol fascinujúci človek. Jeho príbeh by sa dal spracovať aj do desaťhodinového predstavenia. Bude umením to vtesnať do dvoch hodín. Je to postava, pri ktorej sa až nechce veriť, že reálne existovala. Má všetky atribúty legendy.“

Svjatoslav Dohovič

Súťažiť so Štátnym divadlom Košice môžete TU.

Moric


Tags: , , , , , , , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Návrat muzikálu

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems