Miesta v mikulášskom vlaku si môžete rezervovať do 25. novembra

| Tlačové centrum | 25. 11. 2013

Mikuláš, čert i anjeli z Klubu historických koľajových vozidiel (KHKV) už po piatykrát potešia deti, ktoré v nedeľu, 1. decembra, zavítajú na netradičnú nostalgickú jazdu na trati Košice – Prešov – Košice. Členovia klubu pripravili pre cestujúcich aj veľké železničné prekvapenie.

„Na prekvapení sme pracovali viac ako tri roky za pomoci sponzorov a projektu Terra Incognita Košického samosprávneho kraja. Verím, že od teraz bude rozdávať radosť mnohým našim cestujúcim,“ prezradil o pripravovanom prekvapení projektový manažér KHKV Ľubomír Lehotský.

Po minuloročných skúsenostiach a veľkom záujme, v spolupráci so ŽSR a Múzejno-dokumentačným centrom ŽSR pripravili tri páry historických vlakov. Deťúrence a ich rodičia si tak môžu vybrať, ktorá jazda im bude viac vyhovovať. „Mysleli sme aj na cestujúcich z metropoly Šariša, aby sa mohli odviesť do Košíc a späť. Tomu sa prispôsobil aj cestovný poriadok. Miesta si môžu rezervovať ešte do 25. novembra,“ dodal Lehotský.

Odchody zo železničných staníc

KOŠICE 8:50 11:10 13:40
PREŠOV 10:10 12:10 14:40

Okrem týchto staníc vlak zastaví pri každej jazde aj v Kysaku, a po dohode a objednávke vopred aj v iných staniciach na trati.

Program

  • fotenie s Mikulášom
  • návšteva detí u „uja“ výpravcu v dopravnej kancelárii
  • možnosť individuálnych predvianočných nákupov v Prešove, resp. Košiciach
  • počas cesty vlakom bude sv. Mikuláš, anjeli a čert rozdávať balíčky (sladkosti a vláčikové prekvapenie) priamo vo vagónoch

Ďalšie informácie

  • vagóny sú vykurované
  • max. rýchlosť vlaku 60 km/hod.

Cestovné

Dospelí Deti do 15 rokov Deti do 3 rokov Rodinný lístok
Spiatočný lístok 7,- € 5,- € bezplatne 20,- €
Jednosmerný lístok 5,- € 3,- € bezplatne

Lístky sa nepredávajú v pokladni ŽSR a ani nikde v predpredaji. Platí sa až vo vlaku. Cestovné tvorí dobrovoľný príspevok a odporúčaná výška pokrýva nevyhnutné náklady na jazdu historickým vlakom. Výťažok z cestovného, ako aj dobrovoľné príspevky, budú použité na opravu a záchranu historického parného rušňa 434.2338. Ďakujeme.

Rezervácie a informácie

Miesta si môžete rezervovať prostredníctvom elektronického formulára na stránke www.khkv.sk , prípadne mailom na rezervaciekhkv@gmail.com. Rezervácie treba nahlásiť a mikulášske balíčky vopred uhradiť podľa pokynov, ktoré Vám zašleme na základe rezervácie mailom najneskôr do 25. novembra 2013. Rezervácia lístkov je bezplatná a cestovné sa platí priamo vo vlaku. Bližšie informácie radi poskytneme na t. č.: 0905 496 426

Teší sa na vás sv. Mikuláš, anjeli aj čert a samozrejme vykúrené vagóny!

Zuzana Lehotská

Klub historických koľajových vozidiel pri Rušňovom depe Haniska pri Košiciach (KHKV)

1


Tags: , , , , , , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Miesta v mikulášskom vlaku si môžete rezervovať do 25. novembra

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems