Bez pozlátky

| Editoriál | 30. 11. 2013

Len pekný obal nestačí; Žiadne vratké kompromisy, žiadne lacné brečky; Umelecká a literárna polemika v Svedectve krvi; Od amatérskeho divadla ku „košickej nobelovke“; Stratené umenie. Nadpisy hlavných článkov v 23. čísle Zajtrajších novín odkazujú na kvalitu, náročnosť a možno aj menšinovosť. Nepohodlné a nútiace rozmýšľať, ťažko sa stane masovo populárne. Ale nadšeného čitateľa, diváka, poslucháča si vždy nájde. Ideálne je spoznať všakovaké obsahy. Komerčné, nekomerčné, ľúbivé, neľúbivé, nech si človek nežije len v tej svojej debničke bez vývinu. Nech si človek nežije len v tom svojom vedeckom laboratóriu bez radosti.

Bez ciernejFotografia z môjho domáceho archívu. Na stole pri posteli mám vždy nesúrodú zbierku kníh, ktoré nemajú nič spoločné. Táto „dokumentárna fotka“ vznikla v roku 2011 a nikdy by mi nenapadlo, že ju verejne použijem. Časopis o móde, Agda Bavi Pain, Kundera, Filan, denník a zápisníky na tri rôzne účely. Koľko osobností vo mne žije?! Jedna. Spokojná s tým, že môže skúšať a vyberať si. Veci s pozlátkou i bez nej.

Pretože ani kvalita nie je všetko. Také vianočné podujatia sú o iných hodnotách. Koledy pod stromčekom, živý betlehem, vôňa klobásky a punču z trhov. Tolerujem pozlátku Vianoc. Som totiž silne „Xmas positive“ a nehanbím sa to priznať. (Ako aj to, že po Orwellovi si prečítam ženský román.)

Lucia Zacharová

sefredaktor@zajtrajsienoviny.sk


Tags: , , , , , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Bez pozlátky

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems