Rozžiarte Hrnčiarsku ulicu spolu s nami

| Pozvánky | 4. 10. 2013

V sobotu 5. októbra sa na Hrnčiarskej ulici uskutoční už tretí ročník podujatia Candle Night, ktorý každoročne pripravuje nezisková organizácia Košice región umenia a kultúry.

Aj tentokrát sa môžu návštevníci košickej Uličky remesiel tešiť na tisíce sviečok, lampášov a svietnikov. Podujatie začína o 19:00 hodine a potrvá do polnoci. Obyvatelia aj návštevníci Košíc rozžiaria uličku sviečkami, ktoré budú rozdávať dobrovoľníci. Každý z okoloidúcich tak prispeje k výzdobe Hrnčiarskej ulice.

img_9035

Počas Candle night otvoria svoje prevádzky aj remeselníci pôsobiaci na Hrnčiarskej ulici. Umelecké stolárstvo TOKI pripravilo fotografickú výstavu Abstarct Images. Raňajkáreň Rozprávka ponúkne svoje domáce koláče a Pub U Kohúta grilované špeciality. Súčasťou podujatia je aj hudobný program v podaní košickej kapely IRISH ROSE a hudobného kvarteta pôsobiaceho pri orchestri MUSICA IUVENALIS. Okrem tradičných sviečok spestria tentokrát Uličku remesiel aj starožitné svietniky a starožitnosti LinART.

pozvanka

Do 4. októbra 2013 môžu priniesť všetci, ktorí by radi prispeli k rozsvieteniu Uličky remesiel, nepotrebné lampáše, zaváraninové poháre, sviečky alebo svietniky do Raňajkárne Rozprávka na Hrnčiarskej 17.

Podujatie Candle night na Uličke remesiel je súčasťou projektu „Prechádzky uličkou remesiel“ realizovaného neziskovou organizáciou Košice región umenia a kultúry, n.o., ktorý je podporený Ministerstvom kultúry SR. Príprava a realizácia týchto podujatí je v súlade s aktivitami EHMK 2013. Cieľom projektu je zvýšenie kultúrno-spoločenskej hodnoty Hrnčiarskej ulice v Košiciach a vzbudenie záujmu o existujúce remeslá.

candle-night

 

 


Tags: , , , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Rozžiarte Hrnčiarsku ulicu spolu s nami

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems