Opäť „Číta celá rodina“

| Pozvánky, Rodina | 19. 10. 2013

Knižnica pre mládež mesta Košice rozbieha 3. ročník literárneho festivalu Číta celá rodina. Ten bude prebiehať od 24. do 26. októbra a vyvrcholí celodenným programom v novej pobočke knižnice, ktorej súčasťou bude aj Múzeum detskej knihy v Kasárňach/Kulturpark na Kukučínovej 2 v Košiciach.

Festival Číta celá rodina je charakteristický svojím rodinným zameraním a jeho cieľom je vrátiť knihy a čítanie do našich rodín. Program festivalu ponúkne celý rad netradičných stretnutí s tvorcami detských kníh a ich rodinnými príslušníkmi. Návštevníci sa môžu tešiť na autorské besedy, čítanie s Tiborom Hujdičom, divadelné predstavenia či spoločenské hry.

„Festivalové dni venujeme už tradične čítaniu, detským knihám a ich tvorcom. V neposlednom rade však chceme podčiarknuť význam čítania nielen pre ďalšie vzdelávanie našich detí, ale aj pre upevňovanie ich vzťahu k rodičom. Pre hlbšie a farebnejšie cítenie, vnímanie a poznávanie sveta okolo nás,“ povedala o zámere festivalu Iveta Hurná, riaditeľka knižnice.

Čítať sa bude aj v nemocnici

Bohatý program bude prebiehať nielen vo všetkých školských a mimoškolských pobočkách knižnice, ale aj v priestoroch detskej nemocnice či novootvorenej pobočky. „Záverečný celodenný program v Kasárňach/Kulturpark je určený rodinám s deťmi. Súčasťou bude aj veľká burza detských kníh, kde si každý môže doniesť svoje knihy na výmenu. Medzi hosťami privítame Petru Nagyovú-Džerengovú so svojimi ratolesťami, Silvestra Lavríka alias Hanu Naglik s dcérou – prekladateľkou detských kníh od Jo Nesba, Dušana Taragela so svojimi deťmi, Gabrielu Futovú či Petra Gajdošíka. Z Čiech pricestuje jedna z najčítanejších autoriek pre deti Ivona Březinová s dcérou Veronikou. Jednotlivé besedy a literárny večer budú moderovať Zuzana Belková a Dado Nagy. O hudobný sprievod literárneho večera sa postará Veronika a Maťo Husovskí z Komajoty,“ ozrejmila Iveta Hurná.

Viac informácií nájdete na stránke www.kosicekmk.sk. Kompletný program podujatia nájdete aj TU.

Knižnica pre mládež mesta Košice

Untitled03


Tags: , , , , , , , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Opäť „Číta celá rodina“

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems