Odhalení a odpojení

| Hudba | 7. 10. 2013

Reggae-punková kapela Smola a Hrušky sa pripravuje na špeciálne a jedinečné turné, ktoré prinesie fanúšikom nový zážitok z koncertného programu. Na Unplugged & Document Tour 2013 skupina predstaví filmový dokument, ktorý natočila počas jarného turné, a ten prináša necenzurovaný a realistický pohľad spoza pódia. Film si vyžadoval veľa práce a dolaďovania celkového príbehu, taktiež sa v ňom objavia aj niektorí kolegovia z hudobnej brandže, ktorí boli ochotní podeliť sa o svoj názor na kapelu. Kameru a réžiu si zobral na starosť  talentovaný avantgardný umelec Enrik Bistika z Mystika Production.

Dokument bude súčasťou programu každého koncertu, ktorý prinesie a otvorí dvere tam, kde sú väčšinou zatvorené. Ďalšou novinkou a novou výzvou pre kapelu je akustické prevedenie hitov, ale aj menej hraných skladieb, ktoré dostanú v unplugged verzii úplne novú tvár. „Je pre nás veľmi dôležité, aby sme naším fanúšikom ponúkli čo najviac. Dokument, unplugged a čoskoro aj ďalšie novinky, to všetko robíme, lebo máme veľkú energiu a motiváciu tvoriť stále niečo nové. Sme znova pripravení odkryť niečo viac a hudobne posunúť naše možnosti,“ hovorí frontman kapely Spoko Kramár.

Kapela Smola a Hrušky vznikla roku 1997. Šesťčlenná formácia má na konte albumy Jeseň 2003 (2003), Na chate (2005), Kameň Papier Nožnice (2008), živák Lajfka (2010) a Palec hore (2012). Okrem toho vydala DVD s názvom 13 životov / Live in Topfest (2010). Medzi najznámejšie skladby skupiny patria Honey Honey, Fajčiť treba, Lovesong, Tangá, Analog Digital, Na čom záleží, Pridaj si ma, Matura, Som na*ebaný, Hit či Svokra.

Fanúšikovia si môžu kúpiť vstupenky jedine cez predpredaj.sk a všetko čo sa deje a bude diať počas turné sledovať na oficiálnych profiloch facebook.com/smolaahrusky a youtube.com/smolaahrusky.

Oficiálny trailer k filmovému dokumentu TOURBUS DAEMON nájdete TU.

Termíny Unplugged & Document tour2013:

17.10. Košice – Tabačka kulturfabrik

19.10. Zvolen – SNG Zvolenský zámok

23.10. Bardejov – Kino Žriedlo

24.10. Humenné – Nostalgia music pub

25.10. Poprad – Groteska art caffe

26.10. Levice – Memphis club

01.11. Bratislava – klub u Očka

02.11. Nitra – Valašský šenk

05.11. Trnava – Art klub

06.11. Banská Bystrica – V club (ŠD1 Tajovského 40)

12.11. Ružomberok – Kino Kultúra

13.11. Prešov – Bizarre music cafe

21.11. Liptovský Mikuláš – Reduta

14.12. Spišská Nová Ves – Spišské divadlo

 

Martin Hlavatý, manažér Smola a Hrušky

foto: Zuzana Petríková & Katarína Orešanská


Tags: , , , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Odhalení a odpojení

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems