Noc sviečok v Uličke remesiel

| Reportáž, Ulička remesiel | 19. 10. 2013

Hrnčiarska ulica sa okrem tradičných remesiel môže pýšiť aj rôznymi podujatiami, ktoré lákajú na uličku čoraz viac návštevníkov. Ani počas tretieho ročníka Candle night tomu nebolo inak. Sviečku si prišlo zapáliť viac než 10 000 ľudí.

V sobotu 5. októbra pripravila nezisková organizácia Košice región umenia a kultúry bohatý program plný dobrej nálady, hudby a samozrejme svetiel. Počas celého podujatia mohli návštevníci sami prispieť k výzdobe uličky. K dispozícii boli lampáše, svietniky a sviečky, ktoré rozdávali dobrovoľníci počas celého večera. Hrnčiarsku ulicu tak mohol rozžiariť ozaj každý. Svoju sviečku zapálil aj Martin z Prešova. „Toto podujatie sa mi veľmi páči. Oslovila ma myšlienka rozžiariť ulicu pomocou sviečok. Takéto predstavenie nie je možné vidieť každý deň. Ak to bude možné, rád prídem aj na ďalší rok.“

Výbornú atmosféru spestril hudobný program v podaní košickej kapely Irish Rose a kvarteta pôsobiaceho pri orchestri Musica Iuvenalis. V priebehu večera sa mohli návštevníci občerstviť v Raňajkárni Rozprávka, kde okrem domácich koláčikov a toastov podávali aj rozprávkový punč na zahriatie. Príjemné hudobné rytmy a čaro malých svetielok prilákalo rôzne generácie. Sila sviečok vytvorila pokojnú atmosféru, ktorú si užili nielen malí, ale aj veľkí.

Dana Kopernická

Na uličke remesiel sa počas Candle night rozžiarili desaťtisíce sviečok. Foto: Veronika Takácsová

Na uličke remesiel sa počas Candle night rozžiarili desaťtisíce sviečok.
Foto: Veronika Takácsová

Okoloidúcim zahralo kvarteto pôsobiace pri orchestri Musica Iuvenalis. Foto: Ján Radzo

Okoloidúcim zahralo kvarteto pôsobiace pri orchestri Musica Iuvenalis.
Foto: Ján Radzo

Účastníkov podujatia potešila i kapela Irish rose. Foto: Ján Radzo

Účastníkov podujatia potešila i kapela Irish rose.
Foto: Ján Radzo


Tags: , , , , , , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Noc sviečok v Uličke remesiel

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems