Detská železnica rozžiari noc

| Tlačové centrum | 1. 10. 2013

Netradičné nočné jazdy spojené so svetelnými efektami a atrakciami ponúkne v sobotu, 5. októbra na Košickej detskej historickej železnici T-Systems Noc svetiel. Program v Čermeli začne jazdou o 19:00 hod. a potrvá do polnoci.

Originálne podujatie prinesie množstvo zaujímavých momentov v žiare reflektorov, sviec, led svietidiel. Nebude chýbať ani tanec iskier nad komínom najstaršej prevádzkovanej parnej lokomotívy v strednej Európe. „Cestujúci sa môžu v ten večer tešiť na rôzne svetelné inštalácie umiestnené na stanici a po trati. Cvičnú horolezeckú stenu tentoraz pomocou svetla premeníme na Košický hrad. Program doplní aj ohňová šou a hudba pod rúškom noci,“ informoval Igor Holéczy z Košickej detskej historickej železnice. Podujatie sa koná v rámci projektu Art & Fun Košice 2013, ktoré zastrešil generálny sponzor T-Systems Slovakia.

Vlak bude premávať po stanicu Vpred, kde bude pre cestujúcich pripravená svetelná inštalácia a  vystúpenie Krotiteliek ohňa. V spolupráci s Dopravným podnikom mesta Košice sme pripravili aj bezplatné návozy historickým autobusom zn. Ikarus z Nám. Maratónu mieru až do Čermeľa. Autobus bude premávať kyvadlovo, v hodinových intervaloch. „Návštevníkov detskej železnice by sme zároveň chceli upozorniť, že v nasledujúci deň, 6. októbra (nedeľa), nebudeme premávať z dôvodu konania Medzinárodného maratónu mieru a uzavretia prístupových komunikácií do Čermeľa. Za pochopenie vopred ďakujeme a tešíme sa na ďalšie víkendy, kedy budeme jazdiť každú sobotu a nedeľu až do 3. novembra, podľa cestovného poriadku od 9:15 do 18:00 hod.,“ dodáva I. Holéczy.

OZ Detská železnica Košice

Noc-svetiel-2013_web


Tags: , , , , , , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Detská železnica rozžiari noc

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems