Bábkové divadlo v Košiciach chystá novinku

| Pozvánky | 23. 9. 2013

Bábkové divadlo pre plnoletých. Aj takto možno vystihnúť premiéru bábkovej inscenácie pre mládež a dospelých s názvom Karneval na popravisku. Podľa slov umeleckého šéfa divadla Ivana Sogela pôjde napriek temnejšiemu názvu o satirické spracovanie troch pikantných príbehov z Dekameronu od majstra renesančnej literatúry Giovanniho Boccaccia. „Lákadlom je nielen samotný zdroj inšpirácie inscenátora, ale aj zaujímavé spojenie Boccaccia s mravoučnými básňami ďalšieho renesančného autora Sebastiana Branta,“ hovorí Ivan Sogel. „Teší nás, že sa na naše javisko vracia Karel Brožek, ktorý už desaťročia patrí medzi európsku špičku režisérov.“ Z jeho pôsobenia stačí spomenúť Divadlo Semafor, svetoznámu Laternu Magiku v Prahe, ako aj ďalšie režisérske pôsobenie po celej Európe, ale i v zámorí.

Prvý z príbehov bude o messerovi Liziovi da Valbone, ktorý pristihne Ricciarda Manardiho so svojou dcérou. Caterina a Ricciardo sa vášnivo milujú, a preto ich láska nakoniec naplní svoje poslanie. V druhom príbehu, v histórii o studni, sa rozpráva o tom, ako Tofano raz v noci vymkne svoju ženu. Tá, keď sa nemôže dostať domov, predstiera, že skočila do studne, do ktorej namiesto seba hodí skalu. Hlavnou postavou tretieho príbehu je Peronella. Svojho milenca ukryje do suda, no netuší, že manžel sud práve predal. Ženská vynaliezavosť však milencov zachráni.

Premiéra inscenácie sa uskutoční 27. septembra o 19:00 hod. v priestoroch Ostrova kultúry – otvorenej zóny III, v sále Jorik na Tajovského 4. Druhá premiéra sa bude konať v nedeľu 29. septembra a najbližšia repríza v stredu 2. októbra o 19:00 hod.

Radovan Kurilko, BDK

O lístky na Karneval na popravisku môžete súťažiť TU.

Karneval - grafika


Tags: , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Bábkové divadlo v Košiciach chystá novinku

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems