Oslávili sme Andyho Warhola

| Reportáž | 26. 8. 2013

Druhý augustový deň sa niesol v znamení mimoriadnej párty. Košičania oslavovali narodeniny Andyho Warhola a priaznivci pop-artu tak mali možnosť už po tretíkrát zažiť unikátnu atmosféru 60-tych rokov priamo v centre mesta.

Keď sa obyčajné veci stanú neobyčajnými

Zábava sa začala pri Urbanovej veži vo veľkom štýle. Prostredie dotvárali Andyho populárne polievkové plechovky, no aj obyčajné kusy nábytku, z ktorých sa za pomoci dizajnérov a návštevníkov stali štýlové interiérové doplnky. Párty sa nezaobišla bez tematických nápojov. Namiešali nám ich barmani v dúhovom Factory bare, odkiaľ sme sa presunuli k magickej Warholovej továrni na výrobu filmov. Krásne herečky v štýle šesťdesiatych rokov dotvárali uvoľnenú atmosféru nielen svojím zjavom, ale aj typickými dobovými performáciami. Pre tých, ktorí sa na párty nedostavili v pop-art štýle, bola pripravená zmenáreň. Na výber boli pop-art masky, maľovanie na tvár, manikúra a samozrejme, požičovňa šiat. Takto vystrojení sa mohli naplno oddávať hudbe a svetelným efektom. Náročnejší účastníci sa mohli zapojiť do vzdelávacej potulky, prostredníctvom ktorej získali viac informácií o pop-arte a jeho zakladateľovi.

Populárne polievkové plechovky.

Populárne polievkové plechovky

Obyčajná noc sa stala nezabudnuteľným zážitkom aj vďaka stánku s LOMO-fotoaparátmi. Fotografie zhotovené priamo z klasického kinofilmu boli k dispozícii každému, kto chcel prostredníctvom vlastne upravenej fotografie prispieť k vytvoreniu fotokoláže. Tí odvážnejší si domov odniesli aj vlastný retro portrét.

Autor: Veronika Zvadová

študentka masmediálnych štúdií

Foto: autorka

Retro portrét.

Retro portrét

Magická Warholova továreň.

Dúhový Factory bar


Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Oslávili sme Andyho Warhola
  1. […] na festival, a tak sme čitateľom priniesli svieže reportáže na témy: Leto v parku, Jakoby, Warhol, židovská kultúra, Medzicentrum, Rewind, Ghymes, Voßbeck, Mesiac autorského čítania, Leto na […]

    Komentoval Kultúrna kronika 2013 – To najlepšie z archívu Zajtrajších novín | Zajtrajšie noviny dňa 16.12.2013 o 17:57:17Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems