Krasokorčuliarske veľmoci v Košiciach

| Mesto Košice | 26. 8. 2013

Košice sa stanú v septembri 2013 hosťujúcim mestom pre medzinárodné športové podujatie v krasokorčuľovaní Junior Grand Prix (JGP). Táto prestížna medzinárodná súťaž juniorskej kategórie v krasokorčuľovaní sa uskutoční v Steel Aréne od 11. do 15. septembra.

Súťaž je zaradená do svetovej série ako jedna zo štyroch na svete so všetkými krasokorčuliarskymi disciplínami, a to muži, ženy, športové dvojice a tanečné páry. Ide o svetovú sériu juniorskej kategórie, pozostávajúcu z ôsmich pretekov, v ôsmich mestách a zavŕšenú finálovým pretekom. Pretek v Košiciach je v sezóne 2013 tretím po Rige a Mexiko City. Košice ho budú hostiť po prvýkrát v histórii. Do mesta príde 126 pretekárov z 32 krajín, medzi ktorými sú zastúpené všetky krasokorčuliarske veľmoci, ako Rusko, USA, Kanada, Čína, ale aj krajiny, ako Japonsko či Hong Kong. Tento počet sa s trénermi, vedúcimi výprav, sprievodom pretekárov a oficiálnymi funkcionármi rozrastie na približne 300 akreditovaných účastníkov.

Pre verejnosť súťaže zadarmo

Po dosiaľ najväčšom športovom podujatí, Majstrovstvách sveta v ľadovom hokeji 2011, je úžasné, že Košice poskytujú priestor, kde je možné zorganizovať aj medzinárodný pretek ISU kategórie (ISU = International Skating Union) s presnými pravidlami a regulami,“ hovorí Ivana Takácsová z organizácie KOŠICE Turizmus, ktorá spoločne so zástupcami Kraso Centra Košice aktívne participovala pri kandidatúre. „Rok 2013 je pre Košice ako Európske hlavné mesto kultúry šancou prezentovať sa nielen v kultúrnom, ale aj športovom duchu, keďže krasokorčuľovanie, viac ako len slovom, spája krásu a estetiku pohybu s veľkou dávkou športového majstrovstva“, pochvaľuje si riaditeľ preteku Vladimír Čuchran.

Zuzana Fabianová


Tags: , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Krasokorčuliarske veľmoci v Košiciach

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems