Koncert kapely Ghymes prerušil dážď, tanečné vystúpenie pokračovalo

| Reportáž | 26. 8. 2013

Počasie je hráčom, ktorý vedie hru až dokonca. A pohralo sa s dlho očakávaným podujatím Generálneho konzulátu Maďarska v Košiciach, koncertom skupiny Ghymes a tanečnou hrou Benyovszky.

Druhý augustový týždeň sprevádzali tropické teploty a organizátorom možno ani nenapadlo, že práve zlé počasie predčasne ukončí koncert tridsaťročnej kapely Ghymes, ovenčenej množstvom hudobných cien a pochvál. Pekné kulisy, pripravené pre hru o dobrodružnom živote Mórica Beňovského, neboli vhodným úkrytom pred dažďom a skupina ukončila vystúpenie v polovici štvrtej skladby. Napodiv, ani to nebránilo publiku vytrvať a aj v nepriaznivom počasí si počkať na hudobno-tanečné vystúpenie, v ktorom sa predstavili divadlo Honvéd, košický Železiar, sliezska tanečná skupina PATRIA z Poľska, česká skupina Gabrhelafrickí tanečníci a deti zo Slovenska. Vyčkali sme aj my. No žiaľ nevydržali do konca. Dôvodom nebol chladný sobotný večer, ale technický problém so slovenskými titulkami, bez ktorých sme hre nerozumeli.

Gabriela Kuchárová

Maďarská kapela Ghymes pôsobiaca na Slovensku oslavuje tento rok tridsať rokov. Foto: autorka

Maďarská kapela Ghymes pôsobiaca na Slovensku oslavuje tento rok tridsať rokov. Foto: autorka


Tags: , , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Koncert kapely Ghymes prerušil dážď, tanečné vystúpenie pokračovalo
  1. […] reportáže na témy: Leto v parku, Jakoby, Warhol, židovská kultúra, Medzicentrum, Rewind, Ghymes, Voßbeck, Mesiac autorského čítania, Leto na terase, podujatia na Uličke […]

    Komentoval Kultúrna kronika 2013 – To najlepšie z archívu Zajtrajších novín | Zajtrajšie noviny dňa 14.12.2013 o 19:54:19Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems