Veľkolepý úvod, ešte lepší záver

| Hudba | 16. 7. 2013

Silný hudobný program, potulky za pamiatkami židovskej architektúry, ale aj výstavy a edukatívne programy. To všetko prinesie druhý ročník Festivalu židovskej kultúry MAZAL TOV!

O výborný štart podujatia sa 18. júla postará koncert Petra Breinera s tromi vynikajúcimi sólistami Jozefom Luptákom, Stanom Palúchom, Borisom Lenkom a orchestrom Musica Cassovia. Pomyselnú bodku za podujatím vytvorí 22. júla nový projekt Avishai Cohen Quartet so zmesou džezovej, orientálnej a latinskoamerickej hudby.

MAZAL TOV! však nestojí len na hudbe. Ešte pred začiatkom hlavných festivalových dní, ponúknu organizátori verejnosti sprievodné podujatia, ako napríklad obľúbené Potulky so židovskou tematikou. Tentokrát sa uskutočnia nielen v Košiciach, ale aj v Prešove a Bardejove, mestách spätých so židovskou kultúrou a architektúrou. „Naším hlavným cieľom je, aby sa vďaka festivalu búrali bariéry a posúvali paradigmy. Neznalosť totiž dáva priestor predsudkom a intolerancii. My sa naopak snažíme, aby naše umelecké a vzdelávacie aktivity otvárali mysle ľuďom,“ hovorí výkonná riaditeľka festivalu Mirka Vargová.

Ak máte chuť na niečo domáce a exotické zároveň, pozývame vás na festival MAZAL TOV! Podrobný program nájdete na stránkach Zajtrajších novín v rubrike Kam za kultúrou a zábavou alebo na stránke www.mazaltov.sk.

Redakcia


Tags:

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Veľkolepý úvod, ešte lepší záver

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems