Dva zážitky v jednom

| Pozvánky | 16. 7. 2013

Generálny konzulát Maďarska v Košiciach si pre milovníkov hudby a divadla pripravil ozajstnú chuťovku. Koncert skupiny Ghymes so skladbami zo svojho najnovšieho albumu 30 svetelných rokov, a k tomu tanečnú hru o dobrodružnom živote Mórica Beňovského.

Počas tridsaťročnej kariéry vydala skupina Ghymes 18 samostatných albumov. Desať z nich sa stalo platinovou a päť zlatou platňou. „Svetelné roky znamenajú, že tieto desaťročia boli pre nás rýchle a krásne,“ povedal jeden zo zakladateľov kapely Tamás Szarka. Hudba Ghymes sa plne viaže k autentickej maďarskej ľudovej hudbe, ale v ich umení sú badateľné aj vplyvy hudby z Balkánu a Karpatskej kotliny.

V tanečnej hre s anglickými i slovenskými titulkami zasa môžete sledovať životnú cestu výnimočného človeka. Produkcia sprevádza divákov hlavnými udalosťami príbehu maďarského grófa, ruského vojnového zajatca, francúzskeho hrdinu a napokon kráľa Madagaskaru Mórica Beňovského. Popri Tanečnom divadle Honvéd uvidíte aj košický Železiar, sliezsku tanečnú skupinu Patria z Poľska, českú skupinu Gabrhel, ako aj afrických tanečníkov a deti zo Slovenska. V úlohe staršieho Beňovského vystúpi Pál Oberfrank, herec ocenený Cenou Jászai Mari. Mladého Beňovského stvárni István Zámbó, tanečník skupiny Honvéd a nositeľ Ceny Prima Primissima.

Podujatie sa uskutoční 10. augusta o 19:00 hod. v amfiteátri na Festivalovom námestí 2. Vstupenky nájdete na www.ticketportal.sk alebo v kanceláriách Oblastných výborov Csemadoku.

Redakcia


Tags: ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Dva zážitky v jednom

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems