Oddýchnutí Good Fancy

| Hudobný profil | 17. 6. 2013

Máme radi gitarovú hudbu. Dopĺňame ju prvkami britského popu a občas si svoje miesto nájde aj niečo z elektroniky. Všetci piati sme svojím spôsobom odlišní, preto vzniká vždy niečo nové a stále sa vyvíjame,“ Ladislav Urbán, spevák kapely Good Fancy.

Kapela Good Fancy vznikla v roku 2004, vyhrala niekoľko hudobných súťaží (medzi nimi aj Košický zlatý poklad, Talent Night Show), v roku 2010 sa stala skokanom roka v Slávikovi a ich pieseň Good Angels sa stala oficiálnou hymnou rovnomenného ženského basketbalového klubu v Košiciach. Koncom roka 2011 vydala debutový album Good Fancy a potom sme o nej chvíľu nepočuli. Prečo? „Minulý rok bol takpovediac oddychový. No priniesol nám novú chuť pracovať na ďalších skladbách. Navyše k nám prišiel nový bubeník Johny, a tak sme sa s ním postupne zohrávali,“ prezrádza Laci.

Hudobná nádej

Oddych chalanom ozaj pomohol. Tento rok predstavili nový singel Správa, ktorý nasadilo viacero slovenských, českých a poľských rádií. Najnovšie sa tešia zo skladby Save the Light, na ktorej spolupracovala aj Tamara Nagyová. „Je to pozitívna skladba o nádeji, bez ktorej je všetko ťažšie. Človek ju potrebuje a vďaka nej môže zvládať veci lepšie. Momentálne pracujeme na live verzii, s ktorou sme sa predstavili v Rzeszówe.“ Rzeszów Carpathia Festival je medzinárodný súťažný festival so silnou konkurenciou. Už len samotná účasť je podľa Laciho úspechom.

Po festivale sa chlapci vrhli na rozpracované piesne a možno bude aj nový album. „Neurčili sme si termín vydania, aby sme na seba nevyvíjali zbytočný tlak. Každá pieseň musí dozrieť a potom sa uvidí, či sa na novej doske objaví. Plánujeme aj ďalšie koncerty a klip k Save the Light, ktorého podoba je pre nás ešte neznáma. Necháme sa prekvapiť,“ dodáva Laci.

Viac informácií o kapele nájdete na www.goodfancy.sk.

Spev – Ladislav Urbán
Gitara– Erik Kuca
Gitara – Peter Jakab
Bass gitara – Pavol Jakab
Bicie – Ján Jakab

Gabriela Kuchárová

Good Fancy.  Foto: František Marcin

Good Fancy.
Foto: František Marcin


Tags: ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Oddýchnutí Good Fancy

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems