Nezmeškajte najväčší stredoeurópsky literárny festival

| Pozvánky | 17. 6. 2013

Literárny festival Mesiac autorského čítania je venovaný všetkým milovníkom písaného slova a kvalitnej literatúry. Organizujú ho Knižnica pre mládež mesta Košice, nakladateľstvo a kultúrna agentúra Větrné mlýny Brno a Miejska Biblioteka Publiczna we Wrocławiu. Cieľom je sprostredkovať poznanie rôznych žánrov súčasnej domácej a zahraničnej literatúry susediacich štátov strednej Európy ako aj ich autorov.

Pestré letné večery

Festival sa uskutoční od 2. júla do 1. augusta od 18:00 hod. v zrenovovaných priestoroch bábkového divadla na Alžbetinej ul. 38. Riaditeľka Knižnice pre mládež mesta Košice Iveta Hurná  prezradila, že v rámci programu sa predstavia autori z nemecky hovoriacich krajín, a to Nemecka, Rakúska, Švajčiarska a Luxemburska: „Autorské čítania budú už tradične zahŕňať dve hlavné programové línie. Jedna reprezentuje domácu česko-slovenskú a druhá literatúru čestného hosťa festivalu. Tento rok sa môžu návštevníci tešiť na tvorbu zvučných mien, ako Pavel Kohout, Arnošt Goldflam, Ľubomír Feldek, Peter Krištufek  a zo zahraničných Marianne Gruber, Roman Graf, Katrin Schmidt, Martin Becker, Franz Hammerbacher či Tanja Duckers.“

Festival vznikol v Brne v roku 2000 a od roku 2011 prebieha aj v Košiciach, Ostrave a Vroclave. Jeho program štartuje už tradične 1. júla v Brne a následne aj v ostatných mestách. Projekt prebiehajúci v Košiciach je zaradený medzi kľúčové projekty EHMK 2013 a finančne ho podporilo Ministerstvo kultúry SR v rámci svojho dotačného systému Európske hlavné mesto kultúry 2013 – Košice.

EKA

Minulý rok prebiehal Mesiac autorského čítania v príjemnej atmosfére pod holým nebom.  Foto: archív podujatia

Minulý rok prebiehal Mesiac autorského čítania v príjemnej atmosfére pod holým nebom.
Foto: archív podujatia

 


Tags: ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Nezmeškajte najväčší stredoeurópsky literárny festival

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems