Seniori pozývajú do Košíc

| Pozvánky | 6. 5. 2013

Cieľom neziskovej organizácie Senior dom je neprestajne rozširovať ponuku vzdelávacích kurzov pre skôr narodených Košičanov. Novinkou tohtoročného letného semestra je šachový krúžok. Šachisti sa stretávajú dvakrát do týždňa. Počas víkendu súťažia v druhej až štvrtej šachovej lige.

Montmartre v parku

Členovia Senior domu, inšpirovaní získaním titulu EHMK, plánujú zorganizovať jednodňové poznávacie výlety Košíc nielen pre seniorov, ale aj pre viacgeneračné rodiny z východného Slovenska. Zájazdy by mali prebiehať od mája do septembra. Záštitu nad projektom prevzali primátor mesta Košice, predseda KSK a riaditeľ EHMK.

Výtvarný krúžok Senior domu pracuje na projekte Košický Montmartre, v ktorom by dostali priestor amatérski výtvarníci zo Slovenska a zahraničia. Maliari budú tvoriť v parku na Hlavnej ulici, prípadne v ateliéri Senior domu. Diela by mali byť inšpirované Košicami. Následne sa obrazy vystavia v parku. Ich predajom získa Senior dom finančné prostriedky na svoju činnosť. Vedenie domu verí, že z podujatia sa stane obľúbená tradícia.

 

Alica Tkáčová, študentka masmediálnych štúdií


Tags: , , , , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Seniori pozývajú do Košíc

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems