Peter Bič Project aj v Miami

| Hudba, Rozhovory | 20. 5. 2013

Svetový zvuk, zaujímavé videoklipy, kvalitné promo. Možno aj to robí košickú kapelu Peter Bič Project známou a obľúbenou nielen na Slovensku. Šesticu hudobníkov už naozaj netreba predstavovať, ale novinky za spomenutie stoja. Čas si našiel líder kapely Peter Bič.

 

Peťo, mediálny bum okolo kapely nastal v roku 2012 vďaka pesničke Hey Now. Na internete sa však objavila oveľa skôr. Bolo ťažké ju pretlačiť do rádií?

Ani nie. Ľuďom v rádiách sa páčila, tak ju začali hrať. Skladba vznikla v lete 2011, ale pracovali sme ešte na videoklipe, tak to trvalo.

Minulý rok vám vyšiel album Say It Loud s 12 skladbami. Spája ich niečo?

Celý album je špecifický, každá skladba je iná. Nebol to zámer, ale tak sme to cítili. Cieľom však bolo vytvoriť iný zvuk, trochu progresívnejší.

Zvuk znie naozaj svetovo. Možno aj vďaka tomu ste žiadaní v zahraničí. V ktorých krajinách?

Nedávno sme sa vrátili z festivalu zo Slovinska, kde sme hrali pred dvadsaťtisíc ľuďmi. V júli hráme na festivale vo Švédsku, 24. augusta ideme na najväčší európsky festival do Poľska. Pesnička sa však hrá po celom svete.

Aj v Amerike?

Podľa fanúšikov na facebooku áno. Nemáme o tom prehľad, ale v júni sa Hey Now odprezentuje v Miami na celosvetovom mítingu vydavateľstva Universal Music ako jediná z Európy.

Vonku ste dali novinku Thinking About You, ktorá má zaujímavý videoklip. Vraj ste ho natáčali unikátnym žeriavom, jediným na svete…

Áno, tento žeriav vyrobili chalani z prešovského štúdia Jaris Valko a Heno Mihalov. Podľa nich je jediný. Skladba má mystickú atmosféru, a to je ťažké zachytiť. Chceli sme vytvoriť stav lietania a chalani prišli s týmto nápadom. Každému sa z toho točila hlava. Mne sa točí dodnes (smiech).

Ďakujem za rozhovor.

Kapelu Peter Bič Project môžete naživo vidieť 28. mája v Historickej radnici v Košiciach.

 

 peter bic project

Gabriela Kuchárová

Foto: Ján Štovka


Tags: , , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Peter Bič Project aj v Miami

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems