Na ceste za slobodou

| Kultúra | 6. 5. 2013

Hudba, priateľstvo a spoločná cesta. To spája hudobníkov Martina Geišberga a Nany M Hudáka, ktorí sa v rámci turné Na ceste za slobodou zastavili 18. apríla aj v košickej Amane. Zaplnená čajovňa, pozitíve naladené publikum, ešte pozitívnejší hudobníci a čierny mandľový čaj sa postarali o príjemnú atmosféru.

Menej je niekedy viac. Martinovi a Nanymu stačili k úspechu dve gitary, píšťaly a texty, ktoré oslobodzovali. „Dnes mi chlapci svojimi pesničkami zodpovedali veci, ktoré riešim celý mesiac a v textoch som na ne našla odpovede,“ priznala s radosťou Košičanka Katka, ktorá si koncert užívala hneď z prvého radu. Cesta k preplneným podnikom je však dlhá. Možno taká dlhá ako za slobodou. „Veľa rokov som hrával s kapelou koncerty – presilovky. Hoci bolo divákov málo, nás to bavilo. Na konci koncertu som bol rovnako prepotený ako dnes.  Je to pekná cesta, kým sa človek dopracuje k plnému hľadisku,“ vysvetlil šťastný Nany. A prečo je vlastne šťastný? „Robím to, čo ma baví a v živote k tomu nepotrebujem veľa. Struny, jednu izbu, telefón a internet, aby som si vedel dohodnúť koncerty. Nie je bohatý ten, kto má veľa, ale ten, kto málo potrebuje.“ Robiť to, čo nás baví je podľa hudobníkov kľúčom k šťastnému životu. Prísť na to môžete aj vďaka ich hudbe. A nie je to o odriekaní. „Niekedy som až nemal rád peniaze, lebo som mal pocit, že sú najväčšie zlo, ale všetko má dve strany mince. Je len na nás, ako ich budeme brať. Peniaze sú prostriedok. Môžeme ich použiť na dobré účely. Je to uhol pohľadu,“ prezradil na margo svojej teórie peňazí Martin Geišberg.

Hoci obaja hudobníci pochádzajú z odlišného zázemia, asi im bolo súdené, aby sa stretli. Ako sami povedali, keď chce človek niekam ísť, je jedno, v akých podmienkach sa narodí, vždy sa tam dostane.

 

1 copy

Martinovi Geišbergovi (naľavo) a Nanymu M Hudákovi stačili k úspechu dve gitary, píšťaly a texty, ktoré oslobodzovali. Foto: Martin Krestián

 

Gabriela Kuchárová


Tags: , , , , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Na ceste za slobodou

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems