Fictive Marry

| Hudobný profil, Rozhovory | 6. 5. 2013

Kapela vznikla začiatkom roka 2010 a z pôvodných členov ostal len spevák, gitarista a textár Marek Lacko (poznáte zo súťaže Slovensko hľadá superstar). Marek píše slovenské texty a zakladá si na dobrom prome.

Marek, aké zmeny nastali vo vašej kapele po odchode starých členov?

Noví členovia priniesli aj nový vplyv na našu tvorbu. Ja som v podstate vždy chcel robiť „tvrdšiu“ muzičku, avšak nemal som okolo seba ľudí, ktorí by do toho šli. Teraz sa stretla partia, ktorá má približne rovnaký hudobný smer. No nie všetky naše skladby sú “tvrdé”.

Na najnovšej skladbe Donekonečna sa producentsky vyhral Jimi Cimbala. Ako vznikla táto spolupráca?
S Jimim sa poznáme cez rôzne fesťáky a komunikujeme cez Facebook. Páči sa mu naša tvorba, texty, hudba, ale chýbal mu v nich moderný sound. Tak sa na to sám podujal a podľa mňa to stojí za to.

Bude spolupráca pokračovať aj v budúcnosti?
Myslím si, že áno, ale nechcem to zakríknuť. Ak pôjde všetko ako má, do konca roka bude možno aj album.

Čo hráte?
Hráme rokovú muzičku s nádychom moderného metalu, sem tam pop, niekde je to miestami až rap. Skladáme veci tak, ako sa to páči nám a reakcie fanúšikov sú zatiaľ pozitívne.

Ktoré témy sú ti ako textárovi najbližšie?
Vždy je to akési „čaro momentu“. Vezmem si gitaru, napadne mi verš a ten rozvíjam podľa pocitov. Ale väčšinou je to o kontrastoch – láska/nenávisť, dobro/zlo. Snažím sa písať tak, aby texty mali  hĺbku, ľudia sa zamysleli a našli sa v nich.

Vaše najväčšie úspechy?
Úspech je pre nás osobne to, že nám pribúdajú fanúšikovia a na naše koncerty chodia ľudia od 5 do 100 rokov. Okrem iného sme dvakrát postúpili do finále Košického zlatého pokladu, vyhrali ROKOKO a krstili album kapely Desmod.

Čo vás čaká tento rok?
Neskutočne veľa práce a pôžitku. Stačí si pozrieť náš oficiálny faceweb www.facebook.com/fictivemarry, kde aktualizujeme akcie, ktoré pribúdajú.

 

Ďakujem za rozhovor.

Gabriela Kuchárová

2 copy

Fictive Marry. Foto: Pavol Delej

Marek Lacko – spev, hudba, texty; Michal Smolnický – bicie; Tomáš Benetín – basa; Stefky Heligman – gitara; Mirka Šimková – gitara.

 

 


Tags: , , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Fictive Marry

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems