Veľký krasokorčuliarsky sviatok v Košiciach

| Mesto Košice | 15. 4. 2013

Mesto Košice sa stane v tomto roku hosťujúcim mestom pre medzinárodné športové podujatie Junior Grand Prix v krasokorčuľovaní. Prestížna medzinárodná súťaž juniorskej kategórie v krasokorčuľovaní sa uskutoční 11. – 15. septembra 2013. Samotná kandidatúra bola podporená mestom a jeho primátorom Richardom Rašim priamo cez Slovenský krasokorčuliarsky zväz v auguste minulého roka. Medzinárodná korčuliarska únia (ISU) ju v októbri schválila a svoje rozhodnutie poslala úspešným kandidátom.

Svetová séria

Súťaž je zaradená do svetovej série ako jedna z piatich na svete so všetkými krasokorčuliarskymi disciplínami. Ide o svetovú sériu juniorskej kategórie, pozostávajúcu z ôsmich pretekov, v ôsmich mestách, zavŕšenú finálovým pretekom. Tento pretek v našom meste je v sezóne 2013 tretím v rade po Rige v Lotyšsku a Mexiku City v Mexiku. Po Košiciach nasleduje pretek v poľskom Gdansku. Očakávaných je približne 300 akreditovaných účastníkov z 30 zúčastnených krajín. „Rok 2013 je pre Košice ako Európske hlavné mesto kultúry šancou prezentovať sa nielen v kultúrnom, ale aj športovom duchu, keďže krasokorčuľovanie, viac ako len slovom, spája krásu a estetiku pohybu s veľkou dávkou športového majstrovstva,“ povedal riaditeľ preteku Vladimír Čuchran.

Šport propaguje mesto  

Miestom preteku organizovaného medzinárodnou krasokorčuliarskou federáciou ISU (International Skating Union) v spolupráci so Slovenským krasokorčuliarskym zväzom a organizačnou a marketingovou podporou zo strany mesta Košice a mestskej organizácie cestovného ruchu KOŠICE – Turizmus bude Steel Aréna Košice. Mestská organizácia cestovného ruchu KOŠICE – Turizmus prostredníctvom svojej sekcie KOŠICE Convention Bureau má za cieľ podporovať kandidatúry v rôznych medzinárodných športových, kultúrnych a umeleckých súťažiach, ako aj prinášať do mesta medzinárodné konferencie a kongresy, a tým zvyšovať návštevnosť mesta Košice. Po úspešných kandidatúrach bude organizácia KOŠICE – Turizmus súčinná pri zastrešení dobrovoľníckeho programu, návštevníckeho servisu pre hostí podujatí, s cieľom motivovať hostí k opätovným príjazdom do Košíc a regiónu, ako aj osobných odporúčaní. „Uvedomujeme si, že zastúpenie športovcov z celého sveta a členov tímov, ktorí sprevádzajú takéto súťaže, je veľmi významným nástrojom propagácie mesta, regiónu,“ dodala Iveta Niňajová, výkonná riaditeľka KOŠICE – Turizmus.

Všetky aktuálne informácie nájdete na www.jgpkosice.sk.

 

KOŠICE – Turizmus

 


Tags: , , , , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Veľký krasokorčuliarsky sviatok v Košiciach

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems