Filip na Uličke remesiel

| Pozvánky, Ulička remesiel | 25. 4. 2013

Košice – V piatok 26. apríla sa na Hrnčiarskej ulici uskutoční podujatie s názvom Filip na Uličke remesiel. Návštevníkom známej košickej uličky sa predstavia kreatívni umelci a neziskové organizácie. Podujatie pripravila nezisková organizácia Košice región umenia a kultúry.

 

Počas programu, ktorý bude prebiehať od 14:00 do 18:00 hod., ukážu svoje umenie šikovní remeselníci a výrobcovia handmade produktov. Pre deti je pripravené maľovanie na tvár, potešia ich aj živí maskoti a tvorivé dielne. Súčasťou podujatia je výmena kníh v čarovnej knižnici, burza kníh v spolupráci s Knižnicou pre mládež mesta Košice a Verejnou knižnicou Jána Bocatia. Predstavia sa aj psíky z útulku UVP, Greenpeace, Regionálne centrum mládeže a Detská organizácia Frigo. Všetci návštevníci sa budú môcť zapojiť do zaujímavej súťaže s hráčmi amerického futbalu.

 

Podujatie Filip na Uličke remesiel je súčasťou projektu realizovaného neziskovou organizáciou Košice región umenia a kultúry, (KRUK n.o.), ktorý je podporený Ministerstvom kultúry SR. Príprava a realizácia týchto podujatí je v súlade s aktivitami EHMK 2013. Cieľom projektu je zvýšenie kultúrno-spoločenskej hodnoty Hrnčiarskej ulice v Košiciach a vzbudenie záujmu o existujúce remeslá.

 

015_ulicka_dobrych_napadov_27042012 dsc0155 dsc0190 dsc0208 dsc0218 dsc0280


Tags: , , , , , , , , , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Filip na Uličke remesiel

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems