Biokultúra

| Editoriál | 15. 4. 2013

Niekde som sa dočítala, že jednou z definícií kultúry je súhrn aktivít istej komunity, ktoré považujeme za prejav „vyššej“ vyvinutosti. Potešila som sa. Podľa toho sme predsa veľmi „vysoko“. Košice sa stali Európskym hlavným mestom kultúry, máme za sebou Jakubiskove dni a pred sebou Dni mesta. Program v Zajtrajších novinách je plný kultúrnych podujatí a rozhovorov so šikovnými ľuďmi, vďaka ktorým sa ešte viac posúvame na rebríčku civilizovanosti a kultivovanosti.

Tohtoročná zima bola dlhá, ale sneh nakoniec zmizol. Svetlo sveta uzreli plastové obaly, fľaše, papierové vreckovky či plechovky. Na lúke, v lese, v meste aj pod oknami paneláku. Nerozumiem. Takí civilizovaní a kultivovaní. Zástupcovia „vyššej“ vyvinutosti.

Jednou z definícií kultúry je súhrn aktivít istej komunity, ktoré považujeme za prejav „vyššej“ vyvinutosti. O našej kultúre a kultúrnosti nesvedčia len spoločenské podujatia, ale aj stav ulíc, lúk a lesov. Dokazuje to naše správanie sa k prírode a okoliu.

Apríl je Mesiac lesov a obdobie, v ktorom oslavujeme Deň Zeme. Aj preto sa v našom sprievodcovi kultúrou venujeme environmentálnej téme. Veď príroda a kultúra majú minimálne jednu spoločnú vec. A tou je krása.

 

Gabriela Kuchárová

zástupkyňa šéfredaktorky

PS: Zajtrajšie noviny oslávili 13. apríla svoj prvý rok. Ďakujeme za vašu priazeň! :)


Tags: , , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Biokultúra

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems