Pozvánka na Staromestské veľkonočné trhy

| Pozvánky | 19. 3. 2013

Mestská časť Košice – Staré Mesto zorganizovala v roku 2012 prvý ročník Staromestských veľkonočných trhov. V ich tradícii pokračujeme aj v tomto roku.

Druhý ročník Staromestských veľkonočných trhov bude prebiehať od 20. do 24. marca 2013. Novinkou oproti minulému roku je, že sme ich z trhoviska na Hradbovej ulici presunuli na trhovisko na Dominikánskom námestí. Týmto krokom sa snažíme ísť bližšie ku Košičanom i návštevníkom mesta. Aj tohto roku máme pripravený bohatý sortiment produktov, tradičné a umelecké výrobky remeselníkov, no predovšetkým domáce dobroty, ktoré by na veľkonočných stoloch nemali chýbať, ako cvikla, chren, domáce vajíčka, mliečne či mäsové výrobky. Keďže sa trhy uskutočnia v pôstnom období, kultúrny program počas otvorenia sme sa snažili vybrať mimoriadne citlivo. Umeleckým pásmom sa predstaví naša spevácka skupina Malina a prekvapením bude ukážka rezbárskej práce priamo na “pľaci”. Tých najmenších určite potešia živé ovečky, ktoré neodmysliteľne patria k symbolom Veľkej noci.

Všetkých Košičanov i návštevníkov mesta srdečne pozývame a veríme, že si na Staromestských trhoch každý nájde niečo do svojho veľkonočného košíka.

 

Katarína Birková

referentka masmediálnej komunikácie mestskej časti Košice – Staré Mesto


Tags: , , , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Pozvánka na Staromestské veľkonočné trhy

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems