Stiahnite si aplikáciu Kosice 2013

| Koalícia 2013+, NESS | 12. 2. 2013

Spoločnosť NESS KDC prišla s ponukou aplikácie pre všetkých Košičanov a domácich aj zahraničných turistov, ktorí sa zaujímajú o kultúru a dianie v Košiciach. Sú však v neustálom pohybe, a tak určite radi privítajú všetky rýchlo dostupné a aktuálne informácie. Vo svojom smartfóne alebo tablete môžete sledovať všetky novinky, udalosti a akcie programu Košice – Európske hlavné mesto kultúry 2013. Aplikácia od spoločnosti NESS KDC, s.r.o. vás dokonca dovedie priamo na miesto diania. Koncom minulého roka bola k dispozícii pre Android, v súčasnosti môžete používať i verziu pre iPhone a iPad.

S nápadom vytvoriť takúto aplikáciu prišli štyria nadšenci – zamestnanci NESS KDC v septembri minulého roku. Keďže pracujú na špičkových projektoch pre zákazníka vo Veľkej Británii, chceli svoje vedomosti a profesionalitu zúročiť aj v prospech svojho rodného mesta. Oproti prvej verzii má dnes aplikácia viacero vylepšení a je výborným sprievodcom pre každého, kto sa zaujíma o kultúru v Košiciach a program EHMK 2013,” hovorí Marek Antal, výkonný riaditeľ NESS KDC.

 

Vlastný kanál na sociálnych sieťach

V súčasnosti je aplikácia rozšírená o dáta, ktoré ponúkajú informácie o najznámejších reštauráciách, wifi spotoch, kaviarňach i ďalších atrakciách, a to v rámci funkcie „sprievodca mestom“. Tvorcovia obzvlášť kládli dôraz na jednoduchosť a komfortnosť ovládania, ako aj na vzhľad užívateľského prostredia, aby mohli aplikáciu využívať čo najširšie skupiny užívateľov – mladí aj starší, domáci i zahraniční návštevníci. Samozrejmosťou bola aj implementácia prepojenia so sociálnymi sieťami Facebook, Twitter a YouTube, na ktorých je pre projekt EHMK 2013 vytvorený vlastný kanál. Do poslednej verzie pridal mladý a kreatívny tím z NESS KDC aj možnosť zdieľania článkov pomocou e-mailu a facebooku. Táto funkcia je špeciálne určená tým záujemcom o vybranú akciu, ktorí napr. nechcú ísť na večerný program sami, ale chcú pozvať aj svojich priateľov. Urobia to rýchlo a jednoducho, jedným kliknutím.

 

Táto mobilná aplikácia je výsledkom dobrej spolupráce súkromného a verejného sektora v rámci združenia Koalícia 2013+. V jej rozširovaní plánujeme pokračovať a časom by mala slúžiť Košičanom na poskytovanie praktických aktualít z fungovania mesta. Už počas Otváracieho ceremoniálu bolo užitočné mať ju vo svojom mobilnom zariadení, keďže v slovenskom aj anglickom jazyku poskytla všetky najdôležitejšie informácie o programe a o meste,“ zdôrazňuje primátor mesta Košice Richard Raši.

 

Moderná osveta

NESS KDC je jedným zo zakladajúcich členov združenia Koalícia 2013+. Aplikácia Kosice 2013 je dobrovoľným príspevkom IT spoločnosti k úspešnosti celého projektu. Má pomôcť upriamiť pozornosť celého sveta i takouto modernou cestou na naše mesto cez najrozšírenejšie mobilné zariadenia. „Držíme palce marketingovému tímu EHMK 2013. Veríme, že naša aplikácia pomôže osloviť všetky skupiny zaujímajúce sa o projekt Košice – EHMK 2013. Zamestnanci NESS KDC si želajú, aby sa nádherná destinácia Košice a ich okolie dostali do medzinárodného povedomia aj prostredníctvom našej aplikácie. Úspech misie tejto aplikácie bude priamo úmerný počtu aktívnych užívateľov. Tých získame len v spolupráci so silnou osvetou,” dodáva Marek Antal.

 

Poster k mobilnej aplikácii NESS. Foto: Marián Angelovič

Aplikáciu s názvom Kosice 2013 si môžete stiahnuť do smartphonu a tabletu na týchto portáloch:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.ness.kdc&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwyLDEsImNvbS5uZXNzLmtkYyJd

https://itunes.apple.com/sk/app/kosice-2013/id576700432?mt=8

 

Jana Končeková

 

 


Tags: , , , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Stiahnite si aplikáciu Kosice 2013

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems