Malé veľké veci

| Editoriál | 12. 2. 2013

Inšpirovaná Annou zo Zeleného domu požiadala som v treťom ročníku na základnej škole svoju spolužiačku, aby sa stala mojou dôvernou priateľkou. Asi preto, že tiež čítala známy dievčenský bestseller, súhlasila. Naše nové priateľstvo sme rituálne spečatili pri otvorenom vodovodnom kohútiku nad umývadlom v triede. (Totiž, Anna s Dianou tak učinili pri jazierku.) Tento okamih, detský výmysel, malý risk osloviť spolužiačku, aby sa stala mojou najlepšou kamarátkou, vytvoril puto. Stačilo sa opýtať. Taká maličkosť. A priateľstvo medzi „Annou“ a „Dianou“ pretrváva dodnes, poľahky prekonáva časopriestor na trati Košice – Praha, Londýn, Paríž.

 

Iného kamaráta raz na ulici zastavila stará pani. Zjavom pripomínala bezdomovkyňu. Kamarát si bol istý, že od neho bude žobrať peniaze a s nevôľou si pani vypočul.

„Mladý muž, prosím vás, aký je dnes deň?“ opýtala sa starenka dychtivo.

„Utorok,“ odpovedal prekvapený kamarát.

„Ďakujem, cmuuuk!“ zvolala starenka a poslala chlapcovi veľký vzdušný bozk.

 

O malých veľkých veciach píšeme v aktuálnom 3. čísle Zajtrajších novín. Rozmanitý svet sídlisk (strana 2), kniha, ktorá ukryje históriu nášho mesta (strana 3), chlapec zbierajúci modely vláčikov a železníc za stovky eur (strana 4) či diplomová práca o dôvere medzi susedmi (strana 13). Tieto témy rôzne interpretujú otázku, či na veľkosti záleží. Čo si myslíte vy?

 

Lucia Zacharová

sefredaktor@zajtrajsienoviny.sk

 

 


Tags: ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Malé veľké veci

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems