Exlibris

| Editoriál | 25. 2. 2013

Chcela by som bývať v dome so stovkami dverí. Za každými z nich by bol iný svet, ktorý by som navštívila. Svet, v ktorom by som zabudla na prácu, starosti a stereotyp. V pondelok by som otvorila dvere číslo 1. Vždy som verila na zázraky a meno Alica mi veľmi pristane. V utorok by som nakukla za dvere číslo 2 a našla planétu veľkú (malú) ako dom. V stredu by prišli na rad dvere číslo 3. Za nimi sa skrýva romantika a možno ma pán vysnívaný konečne pobozká. Pri dverách s číslom 4 by som prestala počítať a stratila sa v krajinách, príbehoch a nekončených snoch.

Už nesnívam a neotváram dvere v imaginárnom dome. Otváram knihy a navštevujem množstvo svetov. Farebných, romantických, dramatických aj náučných.

Knihy neskrývajú len príbehy. Dávajú nám oveľa viac ako uvoľnenie, oddych či radosť. Učia nás, zlepšujú našu slovnú zásobu, rozširujú obzory, odhaľujú nepoznané a… skrývajú múdrosť sveta.

Práve preto sme toto číslo Zajtrajších novín venovali knihám a literatúre. Chceme vám ukázať alebo pripomenúť, že kniha nie je prežitok. Pretože prežije nás všetkých.

Gabriela Kuchárová, zástupkyňa šéfredaktorky

 


Tags: , , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Exlibris

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems