Všetko plynie

| Editoriál | 4. 1. 2013

Veľké veci sa vždy dejú na záver.

Záverečné vydanie Zajtrajších novín v roku 2012, ktorých sme vydali dokopy osemnásť čísel, je pre našu malú redakciu veľká vec.

Končia sa prípravy. Blížiaci sa rok 2013, keď sa Košice už naostro stanú Európskym hlavným mestom kultúry, je pre naše mesto veľká vec.

Správy hlásajúce koniec sveta sú pre našu planétu veľká vec.

Veci sa však vyvinú, ako majú a nech sa stane čokoľvek, čas bude plynúť ďalej. S nami či bez nás. Načo sa teda oberať o vzácny čas negatívnymi pocitmi strachu, neistoty či hnevu? Využime túto našu chvíľu na zemi, ktorú sme dostali ako dar, naplno. S milovanými, s umením, v prírode. Akokoľvek, podľa svojho gusta. Hlavne, nech nám to robí radosť. „Ručičky hodiniek stále chodia po tej istej ceste, čo je dôkaz, že tá istá cesta nikdy nie je tá istá.“ Hovorí Tomáš Janovic. Človek má len jeden začiatok a jeden koniec. Ďalšie veľké začiatky a konce v našich životoch neexistujú. Nemusíme na nich čakať. Všetko máme tu a teraz. Plynieme v čase, ktorý je súčasťou celej existencie. Užívať si veľkých (aj malých) vecí môžeme každý deň.

V 18. čísle Zajtrajších novín sa dozviete, či teda príde koniec sveta (strana 13), že Vianoce slávi možno aj váš sused celkom netradične (strana 12) a že pravú atmosféru týchto sviatkov nemusia tvoriť len koláče, kapustnica a leňošenie (strana 6). Vychutnajte si počas voľna všetky témy svojho bezplatného sprievodcu kultúrou Košíc. Práve sviatky, vďaka oddychu, ktorý nám ponúkajú, sú vhodným časom na kultúru.

Prajem vám, milí čitatelia, nech máte čo najčastejšie chuť na kultúru. Nech za ňou radi vykročíte do ulíc. A nech sa poľahky spriatelíte s Košicami ako Európskym hlavným mestom kultúry. Hoci vidíte mnoho nedokonalostí. Ale veď nič nie je čiernobiele.

 

Lucia Zacharová

sefredaktor@zajtajsienoviny.sk


Tags:

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Všetko plynie

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems