Ochutnajte Zimný festival jedla aj v Košiciach

| Mesto Košice | 14. 1. 2013

Spríjemnite si zimu kvalitným jedlom v tých najlepších reštauráciách na Slovensku! Zimný festival jedla, ktorý sa bude konať od 15. januára do 15. februára pozýva do vybraných slovenských reštaurácií na špeciality za priaznivé ceny.

 

Festival bude prebiehať priamo vo vybraných TOP reštauráciách zaradených do gastronomického sprievodcu Gurmán na Slovensku. Do prvého ročníka tohto jedinečného gastronomického podujatia je zapojených viac ako 30 reštaurácií z celého Slovenska. Na gurmánov a ochutnávačov sa už teraz v Košiciach tešia kuchári a personál reštaurácií: Camelot Steak Restaurant, Villa Regia, Restaurant Hotel Privilege a  Iris Restaurant v Hoteli Zlatý Dukát.

 

Jedným z našich cieľov je vytvoriť z Košíc aj miesto kvalitnej gastronómie európskeho významu, podporovať miestne reštaurácie, vynikajúcich šéfkuchárov a tradičnú kuchyňu. Zimný festival jedla vnímame ako novú „pochúťku“, ktorá podporí rozvoj zážitkovej gastronómie v našom meste,“ hovorí Michaela Sabolová, marketingová manažérka oblastnej organizácie KOŠICE – Turizmus, spoluorganizátora podujatia Košice Gurmán fest. „Spolupráca so spoločnosťou Gurmán na Slovensku sa nám pri podujatí KOŠICE Gurmán Fest veľmi osvedčila, a preto sme radi podporili tento ich zimný produkt. Pre milovníkov kulinárskeho umenia, ľudí, ktorí si dokážu vychutnať dobré jedlo všetkými zmyslami, pripravujeme v tomto roku aj nový celoročný produkt na kulinárskej trase Košíc,“ prezrádza Michaela Sabolová. Zimný festival jedla bude gastronomickým zážitkom za výhodné ceny, príležitosťou ochutnať degustačné menu a výborné jedlá od tých najlepších šéfkuchárov z Gurmána na Slovensku. Každá zo zapojených reštaurácií ponúkne na výber tri druhy degustácií pozostávajúciích z jedného, dvoch alebo všetkých troch jedál. Jedlá, ktorými sa budú chcieť šéfkuchári pochváliť budú v troch kategóriách – Špecialita šéfkuchára, Jedlo starých materí podľa rodinného receptu s dlhoročnou tradíciou a Chuť regiónu s dôrazom na použitie lokálnych a sezónnych surovín.

 

Viac informácií o Zimnom festivale jedla nájdete na oficiálnom webe www.zimnyfestivaljedla.sk prostredníctvom ktorého prebieha aj predaj poukážok, Gurman Busov a darčekových poukážok.

KOŠICE – Turizmus

 

 


Tags: , , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Ochutnajte Zimný festival jedla aj v Košiciach

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems