Košické Vianoce ako v rozprávke

| Mesto Košice | 3. 12. 2012

Koledy, vôňa vareného vínka či cigánskej pečienky a príjemná sviatočná atmosféra, bez toho si Hlavnú ulicu metropoly východu v predvianočnom období hádam nikto nevie ani predstaviť.

Dieťa v každom z nás

Magistrát mesta Košice tento rok pripravuje skutočne rozprávkové Vianoce. Dôkazom toho je publikácia Programový kalendár, ktorú dostanú Košičania do svojich poštových schránok. Na fotografiách sú znázornené deti ako rozprávkové bytosti, ktoré do Košíc prinášajú Vianoce. Pripomenú nám, aké je dôležité veriť na zázraky, kúzla a dobro, ktoré zvíťazia nad zlom. Rok 2012 ukončia najmenší vo veľkom. Po desaťročnej prestávke pre nich mesto pripravilo Detský Silvester.

Spojte príjemné s užitočným

Tradičné vianočné trhy začínajú v predvečer sviatku svätého Mikuláša. Návštevníkov prekvapí nové osvetlenie a bohatý kultúrny program, v rámci ktorého vystúpia známi košickí umelci, ktorí podľa organizátorov mesto najviac reprezentujú. No Name, Lukáš Adamec či Barbara Haščáková. Programový kalendár nájdete aj v Návštevníckom centre Košice i na samotných trhoch. Okrem tradičného primátorského punču, bude novinkou tohtoročných trhov nealko primátorský punč. Podľa Richarda Rašiho mesto myslelo na všetkých, pretože na košické vianočné trhy prichádzajú aj rodiny s deťmi a vodiči. Tento rok nájdete obe verzie punču jedine v primátorskom stánku a za dobrovoľnú čiastku pomôžete tým, ktorí to potrebujú. Vianočný nápoj sa totiž spája s charitatívnymi aktivitami, a tak venuje magistrát výťažok z predaja už tradične na tieto účely. Peniaze poputujú neziskovej organizácii Oáza – nádej pre nový život, Krajskému centru Slovenského zväzu telesne postihnutých a Artestu – umeleckému združeniu znevýhodnenej mládeže. Minuloročný primátorský punč bol veľmi úspešný, vyzbierala sa rekordná suma 11 358,17 eur. Prvý muž Košíc by svojou vianočnou špecialitou túto hranicu počas Vianoc 2012 rád pokoril.

Prednosť má remeslo

Podľa Andrey Horváthovej z Referátu marketingu, kultúry a styku so zahraničím začínajú prípravy Košických rozprávkových Vianoc už v septembri. Zabezpečiť treba nielen program, ale aj technickú podporu pre predávajúcich a vystupujúcich. Vstupnou bránou k vianočným trhom bude betlehem umiestnený pri Dolnej bráne. Stánky vás potešia nielen vôňou medoviny a klobások, ale aj šikovnými rukami remeselníkov, ktorí dostanú priestor na svoju jedinečnú tvorbu.

Denisa Rybárová

študentka Masmediálnych štúdií v Prešove

—————————————————————————————————————————————————————-

Vianočný infoservis

Slávnostné otvorenie Košických rozprávkových Vianoc sa uskutoční 5. decembra 2012 o 17:00 hod. Program bude prebiehať na Hlavnej ulici denne až do 23. decembra, v čase od 17:00 do 19:00 hod.

Vianočné trhy sa budú konať od 5. 12. 2012 do 23. 12. 2012, s možnosťou predaja aj medzi sviatkami, až do 6. 1. 2013. V prevádzke bude tento rok až 56 stánkov so širokým sortimentom, v ktorom sú zastúpené rôzne suveníry a bohatá ponuka občerstvenia.

Predaj tradičného primátorského punču je naplánovaný od 5. 12. do 23. 12, denne v čase medzi 16:00 až 21:00 hod. Táto súčasť vianočných trhov má charitatívny rozmer.

Program Košických rozprávkových Vianoc nájdete aj v Zajtrajších novinách v rubrike Program – kam za kultúrou a zábavou.


Tags: , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Košické Vianoce ako v rozprávke

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems