Odraz reality

| Editoriál | 6. 11. 2012

Včera večer si farmár vyberal. Jeden ženu, druhý sluhov. Ťažká voľba. V Paneláku to majú určite ľahšie. Aj keď… zatepľujú, a to trvá. Asi 30 dielov.

Streda bola nebesky modrá, ale aj tak som prepla. Zvolila som hudbu. Zastávkou boli aj kriminálky, ale tie robia svet škaredším. Svet, ktorému vládne Lady Gaga.

Súčasný konzument to má ťažké. Milión možností, ktoré si volí jednou rukou. Keby však pridal celé telo a opustil by brány domu, spoznal by skutočné súčasné umenie. Umenie, ktoré mnohokrát odráža realitu. Aspoň podľa hudobníka Ivana Šillera, ktorého skutočnú realitu vždy odrážalo práve súčasné umenie danej doby (str. 11).

Jazzové dni? Folklórne? Festival sakrálneho umenia? Či radšej Hudba medzi Východom a Západom? V programe Zajtrajších novín si vyberie každý a cestou listovania zistí, že VJ-ing nie je DJ-ing (str. 4). Že dizajnéri sú vlastne umeleckí technokrati (str. 13) a Umenie je to najväčšie dobrodružstvo (str. 6). Tomáš Makara priznal, že obľubuje Make-up (str. 2) a francúzsky fotograf Pascal Grimauld odhalil svoju pravdu o digitálnom fotoaparáte (str. 14). V Zajtrajších novinách zistíte, že herec a režisér Stanislav Bilý si rád udrie (str. 12), a ženie všetko sa dá pochopiť na prvýkrát. Ani súčasné umenie. To predpokladá cit, vzdelanie a zvedavosť.

Aktuálne číslo zajtrajších novín je venované súčasnému umeniu. Nepochopenému a často skloňovanému. Pre niekoho je súčasné umenie nepekné, pre niekoho originálne. Vy mu možno nerozumiete a pani Miriam z ankety si myslí, že: „V dnešnom uponáhľanom svete považujem za súčasné umenie, ak si ľudia nájdu čas ísť aspoň do divadla (str. 4).“ V každom prípade, súčasné umenie si zaslúži svoj priestor a my sme mu venovali celé 15. číslo.

 

 

Gabriela Kuchárová

zástupkyňa šéfredaktorky

 


Tags: , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Odraz reality

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems