QUASARS ENSEMBLE & KOŠICE

| Kultúra, Mesto Košice, Tlačové centrum | 11. 10. 2012

Festival klasickej hudby Quasars Ensemble&Košice sa koná 12. až 16. október 2012 pod záštitou mesta Košice, s finančnou podporou Košice 2013, ministerstva kultúry SR a mesta Košice.

 

Festival Quasars Ensemble & Košice – 3. ročník, je zameraný na prezentáciu a šírenie svetovej a slovenskej vážnej hudby a slovenského interpretačného umenia, ako aj prezentáciu u nás menej známych, vo svete však bežne hrávaných skladieb géniov klasickej hudby. Ide o skladby netradičného komorného zoskupenia v rozmanitých nástrojových kombináciách drevených dychových nástrojov vo farebnom prelínaní so sláčikovými nástrojmi a klavírom. Cieľom projektu, na ktorom Quasars Ensemble participuje, je predostrieť plody činnosti ansámblu “domácemu” košickému publiku. Každý z koncertov predstaví inú časť z palety možností tohto súboru v jedinečnej dramaturgickej koncepcii.

Quasars Ensemble predstavuje renomovaný slovenský súbor, ktorý na slovenskej a medzinárodnej hudobnej scéne funguje od roku 2008. Založili ho prevažne na košickom konzervatóriu vzdelávaní hudobníci, ktorí štúdiá zavŕšili na bratislavskej VŠMU a na zahraničných univerzitách v Rakúsku, Česku a Švajčiarsku. Jeho umeleckým vedúcim je košičan Ivan Buffa, skladateľ, klavirista, dirigent a pedagóg skladby na VŠMU. Súbor sa od svojho vzniku stal trvalou súčasťou hudobného života doma aj v zahraničí, čoho dôkazom je jeho účinkovanie na prestížnych festivaloch ako BHS, Melos-Etos, Nová slovenská hudba, Ars nova Cassoviae a na mnohých festivaloch v zahraničí (Wien Modern, Wiener Tage der zeitgenössischen Klaviermusik, Musica Viva – Lisabon, Gaida – Litva, Aspekte – Salzburg, Varna Summer, Arcus Temporum), na ktorých aktívne prezentuje aj tvorbu košických autorov ako Jozef Podprocký, Juraj Vajo či Ivan Buffa.

Na realizácii sa interpretačne podieľajú koncertní umelci zoskupenia Quasars Ensemble a hostia: výrazná osobnosť na slovenskej súčasnej scéne – violončelista Jozef Lupták, vyhľadávaní interpreti súčasnej tvorby – sopranistka Eva Šušková a akordeonista – Peter Katina, ako aj slovenský organista Marek Štrbák.

Predpredaj vstupeniek v sieti Ticketportal: www.ticketportal.sk alebo hodinu pred koncertom na mieste jeho konania. Vstupné na koncert 6 €, permanentka na všetky koncerty 20 €. Študenti, dôchodcovia a ZŤP vstupné 2€.

 

http://www.quasarsensemble.sk/

http://jozefluptak.com/

http://peterkatina.sk/

 

 


Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: QUASARS ENSEMBLE & KOŠICE

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems