Máme viacero tiel

| Predstavujeme, Rozhovory | 22. 10. 2012

Prednášky o zdraví, harmónii a duchovnom rozvoji. Výrobky pre zdravie tela i ducha. Prístrojové analýzy, poradenstvá. Védska kuchyňa. To sú pojmy charakterizujúce ezoterický festival Ezofest, ktorý sa koná 26. a. 27. októbra v košickom Jumbo centre.

Headlinerom podujatia je Zdenka Blechová. Náladu rozprúdi folková kapela Divozel. Prvýkrát budú prednášky prebiehať v dvoch sálach. Osobne pozýva Peter Tóth, organizátor festivalu, s ktorým sme sa rozprávali o hľadaní a nachádzaní.

Ezofest je v Košiciach dlhoročne obľúbený festival, čím to je?

Keďže ho robím už 18. krát, snažili sme sa zistiť, o čo má verejnosť záujem. Robili sme ankety medzi ľuďmi, koho by radi videli, počuli. Vyberáme známych aj menej známych prednášateľov, ktorí majú čo povedať o duchovnom raste, zdraví, alternatívach.

Je v tejto dobe stále väčší záujem o ezoteriku, duchovno a sebavzdelávanie?

Určite je veľký záujem, ale tak ako rastie dopyt, rastie aj ponuka. Na festivale si teda stabilne udržiavame približne tisíc návštevníkov.

Čo u vás ľudia hľadajú a nachádzajú?

Mnohí hľadajú odpovede na svoje problémy. Či už finančné, zdravotné, vzťahové. Hľadajú odborníka, ktorý by im zodpovedal ich problém a ukázal cestičku. Mnoho ľudí si príde pozrieť vystavovateľov, ktorých je na festival vyše 50. Ezofest je aj o tradícii, vidíme, že okrem nových návštevníkov, prichádza aj gro ľudí, ktorí sa tu stretávajú z rôznych miest. Pre nich je to taká malá spoločenská akcia. Niektorí strávia na festivale celý deň, dva.

Okrem výrobkov, ktoré si môžu záujemcovia kúpiť, aké obohatenie vedia ešte získať?

Na Ezofeste je veľa rôznych terapeutov, liečiteľov, lekárov a prístrojových analýz. Človek si na jednom mieste môže dať urobiť iris diagnostiku, aurafoto, mikoskopické vyšetrenie krvi a iné. Návštevník si teda môže za deň urobiť kompletnú diagnózu, respektíve sebareflexiu svojho stavu.

Takto sa návštevník o sebe veľa dozvie. S akými osudmi ľudí sa stretávate?

Osudy sú veľmi rôzne. Niektorí ľudia majú v duchovne veľký prehľad, čo to zažili, vedia, aké majú poslanie v živote a snažia sa to zdokonaľovať. Ale prichádzajú aj noví návštevníci, ktorí prídu prvýkrát a sú „hľadajúci“. Prídu sa pozrieť možno zo zvedavosti, vypočujú si prednášku a nakopne ich to rozmýšľať o tom, že život nie je len o matérii. Povedia si, mal by som hľadať svoju cestu a nájsť svoje poslanie.

Vie sa takýto „hľadajúci“ človek zorientovať v pre neho neznámom prostredí plnom rôznych produktov, prednášok, analýz?

Určite. Staré porekadlo hovorí, vrana k vrane sadá. Podľa kvantovej fyziky sa priťahujú rovnaké vibrácie energií. To znamená, že každý človek si vyberie to, čo na svojej úrovni poznania práve potrebuje. Vibrácia, ktorá je od človeka vyššie alebo nižšie ho neosloví. Každý na festivale dostane to, čo pre svoj duchovný rozvoj práve potrebuje.

Kam vás osobne duchovne posunulo dlhoročné organizovanie Ezofestu?

Spoznal som veľa ľudí, ktorých by som možno inak nespoznal. Tak ako každého poslucháča ma obohacujú prednášky.

Na záver, rada od vás: ako by sa mal človek starať o svoje duchovné zdravie?

V prvom rade by si mal človek uvedomiť, že máme niekoľko tiel a o každé sa treba starať. Čo sa týka fyzického tela, musíme sa pohybovať. V minulosti ľudia fyzicky pracovali okolo domu, na poli, v lese. Dnes musíme športovať. Po ďalšie sa o svoje telo musíme starať stravou, ktorá je premenená energia. Mali by sme dbať na to, aby to bola obohacujúca a liečivá energia – zdravá strava. O psychické či duševné telo sa takisto treba starať, napríklad tak, že myšlienky zameriame len na lásku a radosť. A duchovné a vyššie telá nastavujeme programovaním svojej mysle, srdca, aby sme dosiahli, čo len chceme. Pretože aj na to máme danosti. Na Ezofeste sa snažíme priblížiť, ako je toto všetko možné.

Ďakujeme za rozhovor.

 

Lucia Zacharová

 

 

 

 

 


Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Máme viacero tiel

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems