Cassovar v žiari svetiel

| Koalícia 2013+ | 8. 10. 2012

Festival Moonride 7 chystá pre Košičanov nezvyčajný svetelný zážitok. Objekty komplexu Cassovar ožijú svetlami, mappingom a naživo hranou elektronickou hudbou. Organizátori festivalu Tabačka KulturFabrik oslovili ku spolupráci člena Koalície 2013+, T-Systems Slovakia a developera komplexu Global Group a.s., Bratislava. A úspešne. Cassovar Light Experience (Cassovar v žiari svetiel) odštartuje vo štvrtok 18. októbra o 19,00 hod. na Žriedlovej ulici v Košiciach. Opakovanie podujatia sa uskutoční o 20,00 hod.

Cassovar Light Experience (Cassovar v žiari svetiel). Foto: Laura Murquia

Nové technológie v umení

Za svetelným dizajnom exteriérových fasád Cassovaru stojí mexicko-slovenská dvojica architektov Laura Murquía a Pavol Sabol, tvoriaca pod menom Haz Lighting Design. Jakub Pišek sa postará o mapping objektu a STROON (alias Dalibor Kocian), skladateľ elektronickej hudby ho doplní o naživo hraný hudobný koncert. „Už dlhšiu dobu sme v ponuke EHMK podujatí hľadali formát, ktorý by nás oslovil. Festival Moonride patrí medzi nosné programové časti EHMK a osobitne nás zaujalo, že sa dlhodobo zameriava na prepojenie nových technológií a súčasného umenia. T-Systems Slovakia je lídrom v oblasti informačných a komunikačných technológií. Tešíme sa na premenu našich administratívnych priestorov a veríme, že si ju spolu s nami príde vychutnať čo najviac Košičanov,” povedala Monika Mihoková, hovorkyňa T-Systems Slovakia.

Okrem sprístupnenia svojich priestorov firma podujatie podporila aj nemalou finančnou čiastkou. „EHMK má dať priestor umelcom na vytváranie odvážnych projektov. Nové technológie predstavujú progresívne možnosti aj v oblasti kultúry a naša spoločnosť chce podporiť kreativitu práve v tejto oblasti,“ doplnila Mihoková.

Multifunkčný komplex

Aby nedošlo ku zbytočným obmedzeniam v doprave, organizátori návštevníkom podujatia odporúčajú využitie MHD alebo podzemné parkovanie v priestoroch Cassovaru na Žriedlovej ulici s kapacitou 540 miest. Cassovar Light Experience (Cassovar v žiari svetiel) bude zároveň veľkolepou bodkou slávnostného otvorenia multifunkčného komplexu Cassovar, ktoré sa uskutoční v rovnaký deň. Bohatý program sa tu bude konať už od 14,00 hod.

_______________________________________________________________________________________

Komplex Cassovar vytvoril podmienky pre dlhodobú investíciu spoločnosti T-Systems

International, ktorá v Košiciach v roku 2006 založila T-Systems Slovakia. Z pôvodného počtu 23 zamestnancov je dnes druhý najväčší zamestnávateľ v Košiciach s viac ako 2500 pracovníkmi. Z metropoly slovenského východu pracujú na významných medzinárodných projektoch v automobilovom priemysle, doprave, logistike, bankovníctve či službách. Za dosiahnuté hospodárske výsledky, unikátne produkty, služby a riešenia, ako aj systematické investície do vzdelávania zamestnancov spoločnosť získala niekoľko prestížnych ocenení. V regióne je známa intenzívnou spoluprácou so školami. S Technickou univerzitou v Košiciach a Univerzitou Pavla Jozefa Šafárika organizuje vzdelávacie programy Summer UniversITy, Evening UniversITy a T-Systems Education Academy. Prostredníctvom Karpatskej nadácie už 3. rok poskytuje štipendiá študentom z východného Slovenska. T-Systems Slovakia stála pri zrode združenia Košice IT Valley a rovnako aktívne sa zapojila aj do založenia Koalície 2013+.

Anna Podlesná

 


Tags: , , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Cassovar v žiari svetiel

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems